Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 30.03.2020

DAX zyskuje w końcówce marca blisko 2 procent i odrabia straty, jednak ten miesiąc trzeba będzie zaliczyć na straty – czwarty z rzędu. Wskaźnik CPI z Niemiec spadł do 0,1% z 0,4% poprzednio m/m. EBC zdecydował się na zamrożenie dywidend w sektorze bankowym do października, podobnie uczyni wcześniej polski KNF. Rynek jednak zbytnio się tym nie przejął i wspina się po ścianie strachu w takt rewelacyjnych danych z Chin.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Post, która zyskała 10,29% a tymczasem spółka Deutsche Boerse wzrosła o 6,38%. Najsłabiej wypadł MTU Aero Engines spadając 8,36% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 4,05%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 410 do 289, a 45 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - handluj już od 80 PLN! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Pisałem wczoraj o tym, że poranny ruch pokrzyżował plany niedźwiedziom a późniejsza korekta tylko podrażniła byki. Zejście w rejon otwarcia 9500 pkt zostało wykorzystane do kupna akcji i powolnego podnoszenia rynku a więc najlepszy wariant z możliwych. Rynek okazał się silny do końca i mimo że nie dotarł do oporu R1 to robi to dzisiaj.

dax m30

DAX ma już za sobą impuls intraday do 10k punktów, a z tym poziomem mierzy się już trzykrotnie w ostatnim tygodniu. Dziś sesja jest specyficzna bowiem kończy miesiąc i kwartał dlatego byki będą chciały ugrać jak najwięcej w rysowaniu dolnego knota świec. Krótkoterminowo jednak ta okrągła bariera może powstrzymać wzrost, a dodatkowo jest tu obecny lokalny opór R1 10 050 pkt. Spodziewam się, że rynek może reagować na górną krawędź kanału i cofnąć się do wnętrza ok 200-300 pkt do dolnego ograniczenia. Gdyby jednak popyt nie miał dość to kolejny opór R2 ok 300 pkt wyżej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here