Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 30.03.2020

DAX zyskuje w końcówce marca blisko 2 procent i odrabia straty, jednak ten miesiąc trzeba będzie zaliczyć na straty – czwarty z rzędu. Wskaźnik CPI z Niemiec spadł do 0,1% z 0,4% poprzednio m/m. EBC zdecydował się na zamrożenie dywidend w sektorze bankowym do października, podobnie uczyni wcześniej polski KNF. Rynek jednak zbytnio się tym nie przejął i wspina się po ścianie strachu w takt rewelacyjnych danych z Chin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Post, która zyskała 10,29% a tymczasem spółka Deutsche Boerse wzrosła o 6,38%. Najsłabiej wypadł MTU Aero Engines spadając 8,36% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 4,05%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 410 do 289, a 45 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capitalcom

DAX Intraday

Pisałem wczoraj o tym, że poranny ruch pokrzyżował plany niedźwiedziom a późniejsza korekta tylko podrażniła byki. Zejście w rejon otwarcia 9500 pkt zostało wykorzystane do kupna akcji i powolnego podnoszenia rynku a więc najlepszy wariant z możliwych. Rynek okazał się silny do końca i mimo że nie dotarł do oporu R1 to robi to dzisiaj.

dax m30

DAX ma już za sobą impuls intraday do 10k punktów, a z tym poziomem mierzy się już trzykrotnie w ostatnim tygodniu. Dziś sesja jest specyficzna bowiem kończy miesiąc i kwartał dlatego byki będą chciały ugrać jak najwięcej w rysowaniu dolnego knota świec. Krótkoterminowo jednak ta okrągła bariera może powstrzymać wzrost, a dodatkowo jest tu obecny lokalny opór R1 10 050 pkt. Spodziewam się, że rynek może reagować na górną krawędź kanału i cofnąć się do wnętrza ok 200-300 pkt do dolnego ograniczenia. Gdyby jednak popyt nie miał dość to kolejny opór R2 ok 300 pkt wyżej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here