Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 29.10.2018

Na poniedziałkowej sesji DAX zyskał 1,2% i był to największy wzrost od dwóch tygodni, sam kontrakt terminowy poddał się wieczornej przecenie na Wall Street, jednak był na plusie 0,63%. Obrót jak to zwykle bywa na początku tygodnia cechuje się niższymi wartościami , lecz liczba otwartych pozycji pozostaje ciągle wysoka (135 tyś kontraktów). Z informacji około rynkowych warto wspomnieć że, Kanclerz Angela Merkel potwierdziła doniesienia, że nie będzie się ponownie ubiegać o stanowisko przewodniczącej CDU, po 2021 roku odejdzie z urzędu.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Infineon Technologies, która zyskała aż 6,29% a tymczasem spółka Continental wzrosła o 5,64%. Najsłabiej wypadł Wirecard tracąc 3,30% a Vonovia straciła 1,28%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na giełdzie wynikiem 527 do 176.

Dziś wynikami pochwalą się: Beierstdorf, Lufthansa, Fresenius oraz VOlkswagen, co może mieć bezpośrednie przełożenie na DAX.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Wczoraj w pierwszych godzinach sesji bykom udało się wyprowadzić kontrę, rósł także rynek za oceanem gdzie SP500 dotarł do 2700 punktów. DAX pokonał opór tygodniowego piwota, R1 oraz wskazywanego wczoraj Gartleya jednym ruchem i moja pozycja short niemal od razu pokazała stratę… Musiałem założyć obóz piętro wyżej przy R2, dopiero tam po męczącej konsolidacji byki skapitulowały. Wiązało się to z obsunięciem na Wall Street gdzie paniczna wyprzedaż spowodowała pogłębienie minimów, DAX w tym bezpośrednim porównaniu wypada lepiej.

dax m15

Dziś o poranku większość strat została odrobiona i rynek startuje z neutralnego poziomu wczorajszego fixingu, to oznacza że gracze nie akceptują tego co wydarzyło się po zamknięciu Europy. DAX powraca nad piwot tygodniowy, tradycyjnie już będzie mnie interesowała luka oraz DP – 11 275 punktów, poziom oporu R1 może okazać się zbyt słaby w takim układzie więc zaczekam na R2 + R1 (weekly) przy 11 570. Wsparcie dopiero 11 115 punktów, lecz możliwe dopiero wtedy gdyby niedźwiedzie zdecydowały się na taki manewr jak wczoraj. Zmienność nie spada, DAX Volatility na opcjach osiągnął 6 miesięczne maksimum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here