Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 29.08.2019

DAX zwyżkował wczoraj 1,18% – to pierwszy taki wyskok w tym tygodniu a cena zdecydowanie przekroczyła 11 800 pkt. Zbliża się już nieubłaganie koniec miesiąca, dlatego spodziewam się dobrych sesji dziś i w poniedziałek. Statystycznie wrzesień jednak nie jest dobrym miesiącem dla akcji. Opublikowane wczoraj dane o wstępnym CPI m/m w Niemczech były gorsze od prognoz -0,2% wobec -0,1%; natomiast zmiana bezrobocia po wystrzale 2 miesiące temu powraca już do akceptowalnych wartości w okolicy zera.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka ThyssenKrupp, która zyskała 3,38% a tymczasem spółka Covestro wzrosła o 3,29%. Najsłabiej wypadła Vonovia spadając 1,78% natomiast RWE wzrósł o 0,19%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 502 do 180, a 73 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Rynek wczoraj od samego początku ruszył z kopyta, niewielu inwestorów spodziewało się wzrostu dlatego był on bardzo dynamiczny. Tego typu ruch charakteryzuje się trwałością i tak jak pisałem w poprzednim komentarzu przyjął on raczej formę kanału/klina. Re-test zaznaczonego wsparcia odbył się bardzo szybko – po otwarciu USA. Kupno w tamtym momencie było bardzo dobrą decyzją aczkolwiek nie łatwą. Nie jest to żadna magia a esencja AT kiedy opór zamienia się we wsparcie. Jednak złapanie tego ruchu bez wcześniejszego zlecenia z limitem byłoby trudne, próżno w takich przypadkach gonić za uciekającym rynkiem.

dax m30

Poziom 11 870 pkt został dość szybko zaksięgowany jako klaster zewnętrznych mierzeń fibo. Dziś rynek jednak nie odpuszcza, być może gracze przewidują już spory napływ środków do funduszy w kolejnym miesiącu. Odejście od szczytu jest jak na razie niewielkie, nawet dzienny piwot 11 780 pkt wydaje się odległy. Należy jednak zachować zimną krew i nie kupować po wysokich cenach a przynajmniej bez jasno określonego ryzyka. DAX dociera już bowiem do pierwszego lokalnego oporu R1 11 940 pkt. a nieco wyżej jest tygodniowy opór WR2. Tu powinna pojawić się podaż, moim zdaniem jedyne na co można liczyć to powrót w rejon wczorajszego fixingu.

Podsumowując, na interwale dziennym przy obecnym stanie mamy wyjście ponad średnioterminowy opór 11 850, na tygodniowym świeca jak na razie bez knotów(!), a na miesięcznym interesujący pinbar.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here