Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 29.08.2018

Indeks DAX zyskał na poprzedniej sesji 0,27%, mimo to drugi dzień notowania znajdują się w trendzie bocznym tworząc tzw: “półkę” cenową. W USA kolejny dzień wzrostów, indeks SP500 oddalił się od poziomu 2900 punktów, uwaga inwestorów skupiła się wokół wstępnego odczytu PKB, którego odczyt wyniósł 4,2% wobec prognozy 4%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius Medical Care, która zyskała 2,38% a spółka Vonovia wzrosła o 1,45%. Najsłabiej wypadł Covestro spadając 2,02% natomiast Henkel stracił 0,58%. DAX Volatility, który mierzy zmienność implikowaną opcji na DAX osiągnął nowe 1-miesięczne minimum.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Wczoraj swoje zadanie dobrze spełnił poziom wsparcia S1, natomiast dziś o poranku ten rejon jest ponownie testowany przez sprzedawców. Od góry poziomem nie do przejścia jak dotąd jest tygodniowy opór R2 – 12570. Po otwarciu notowania pozostają pod punktem kierunkowym DP 12 540, dlatego pod presją może być tygodniowy piwot 12 480 oraz wsparcie S2 – 12 465.

Spoglądając na rynki europejskie i amerykańskie widać, że DAX odstaje od czołówki, w ciągu sierpnia strata wynosi niemal 2% (niebieska), podczas gdy giełdy we Francji czy Wielkiej Brytanii odrobiły już obsunięcie. Niedościgniętym liderem pozostaje Wall Street, gdzie SP500 w tym miesiącu zyskuje już ponad 3%.

Z danych makroekonomicznych poznamy dziś m.in wstępny odczyt CPI oraz zmianę zatrudnienia na rynku pracy w DE.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here