Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 27.07.2018

Na piątkowej sesji index kontynuował wzrost i był o 0,40% wyżej, w całym tygodniu daje to bilans +2,38%. Na wykresie tygodniowym powstała okazała biała świeca na nowych maksimach trendu, negując tym samym podażową wymowę ostatniego pinbara.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Linde, która zyskała 2,64% a tymczasem spółka Deutsche Lufthansa wzrosła o 2,09%. Najsłabiej wypadł BASF spadając 2,69% a Deutsche Boerse znalazła się pod kreską 1,74%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 400 do 286.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Na piątkowej sesji DAX zdołał dotrzeć do oporu R1, czym ustanowił nowy szczyt, to jednak było już zbyt wiele i po wybiciu dołem z tworzonego klina, rynek osunął się niżej. Dziś na otwarciu obserwujemy lukę w dół, która jednocześnie jest testem piątkowego dołka – 12 785, jak dotąd wsparcie się broni i po otwarciu rynku kasowego luka została domknięta.

DAX znajduje się od otwarcia pod punktem kierunkowym – 12 825 oraz pod oporami wolumenowym: POC (12 820) oraz vwap (12 840). Powrót ponad dzienny piwot będzie zachętą do powalczenia o nowy szczyt i wyżej do 12 920, natomiast zawahanie popytu w tym miejscu może skutkować powrotem w rejon wsparcia S1 – 12 770 i niżej do piwota tygodniowego przy 12 725.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułHiszpańscy autorzy interesują się Blockchain
Następny artykułDM BOŚ obniża rekomendację do „trzymaj” dla spółki Neuca
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here