Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 29.06.2017

Rynki są tak uzależnione od polityki pieniężnej banków centralnych, że nie wierzą w wyjaśnienia Mario Draghiego, który podobno w ogóle nie chciał sugerować odchodzenia od luźnej polityki pieniężnej EBC, o czym pisaliśmy więcej we wczorajszym komentarzu. Czy tak rzeczywiście było, czy teraz robi się dobrą minę, do złej gry, to tylko sam Mario Draghi wie. Efekt jest taki, że wczoraj mieliśmy drugą silną korektę na rynkach akcji w tym tygodniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
W USA mocno szły w dół spółki technologiczne, o których od dawna się mówi, że są bardzo wykupione. Porównuje się nawet obecną sytuację z bańką internetową z początku milenium, kiedy tak zwane spółki dot.com cieszyły się ogromną popularnością, a ceny ich akcji szły w górę po kilkaset procent w krótkim czasie. Oczywiście po pęknięciu bańki indeks NASDAQ 100 z okolic 5000 pkt. spadł w poniżej 1000 pkt., a historia lubi się powtarzać, o czym doskonale wiedzą zwolennicy analizy technicznej.

Zarezerwuj KsiążkęDzisiaj rano indeks Nikkei zakończył dzień z wynikiem -0,92%. Wczoraj indeks S&P 500 również zamknął sesje na minusie wynoszącym -0,86%, technologiczny NASDAQ 100 spadł 1,74%. DAX zniżkował 1,83. Niemiecki indeks ustanowił nowy rekord w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie zbyt długo. Wczoraj indeks mocno zniżkował zatrzymując się dopiero w okolicach wsparcia 12400 pkt. Zejście poniżej tej bariery otworzy drogę do 12200 pkt. Z kolei najbliższy poziom oporu to 12600 pkt.

DAX Intraday

Po otwarciu rynku terminowego indeks DAX odbił się od poziomu 12400 pkt. i zmierza w stronę pivot point w okolicach 12500 pkt. Zejście poniżej 12400 pkt. otworzy drogę do S1 w pobliżu 12260 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

Brak istotnych danych

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here