TMS


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 29.05.2018

Inwestorzy nie zaliczą wtorkowej sesji na niemieckim parkiecie do udanych, indeks spadł o kolejne 1,53%, to druga tak mocno spadkowa sesja w maju (nowe miesięczne minima). Wydaje się, że rynki dyskontują możliwość wyjścia Włoch ze strefy euro lub nawet niewypłacalność, rosną CDSy oraz rentowności obligacji, za to włoski indeks giełdowy FTSE MIB znalazł się na 9-miesięcznych minimach.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Vonovia, która zyskała 0,89% a ThyssenKrupp wzrosła o 0,48%. Najsłabiej wypadła spółka Deutsche Bank spadając 4,60% oraz Commerzbank strata 4,06%. Indeksy ciągnęły w dół spółki głównie z sektorów ubezpieczeniowego, mediowego i budowlanego.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Szczególnie widoczna mocna przecena na początku wczorajszej sesji sprowadziła indeks do poziomów 12 600 punktów czyli obszaru średniej 200 DMA. Natomiast dziś widać pewne odreagowanie, przy czym DAX nadal znajduje się poniżej punktu kierunkowego – 12 680.

Na plus dla kupujących można zaliczyć wyjście powyżej spadkowej linii trendu pociągniętej od maksimów tygodniowych. Taka sytuacja w połączeniu z trwalszym wybiciem nad Pivot byłaby zaproszeniem do powalczenie o kontynuację wzrostu (budowa cienia świecy W1), alternatywnie lokalne wsparcie dopiero przy S1 – 12 520.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here