Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 27.03.2020

DAX stracił na piątkowej sesji 3,68% mimo to w przeciągu całego tygodnia zyskał 7,88%. Tym samym giełda skorygowała 1/3 spadków  – to dobra zaliczka przed końcem marca, gdzie trwa walka o wielkość dolnego cienia miesięcznej świecy. W piątek stopy obniżył bank Kanady a podobne działania stosuje Ludowy Bank Chin, aby poprawić płynność sektora bankowego. W USA jak się spodziewano, Trump podpisał największy pakiet pomocowy w historii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius, która zyskała 1,19% i była to jedyna firma której akcje poszły w górę. Najsłabiej wypadł Covestro spadając 8,11% natomiast Daimler stracił 7,88%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 546 do 159, a 34 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capitalcom

DAX Intraday

W piątek rynek nie zdołał wyprowadzić żadnej kontry w górę, czego konsekwencją by spadek poniżej 9700 pkt. W takim wariancie rozpatrywałem dalszy spadek do 9330 pkt i faktycznie dziś o poranku DAX otworzył się luką blisko tego poziomu. Niskie otwarcie zostało wykorzystane do kupna i rynek powraca do równowagi okolic piątkowego fixingu i dziennego piwota 9725 pkt.

dax m30

Ten manewr pokrzyżował trochę plany niedźwiedziom i pojawia się wyższy szczyt. Zatem byki punktują i oczekiwałbym jeszcze przynajmniej podejścia pod DP. Niewykluczony scenariusz korekty a-b-c z poziomem docelowym na lokalnym R1 czyli 9920 pkt., wówczas potencjał do wzrostu to ok 350 pkt. Średnia dzienna zmienność utrzymuje się nadal ok 700 pkt. Z kolei silne wsparcie wokół piwota tygodniowego, który przez kolejne 5 dni będzie przy 9280 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here