Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 28.12.2017

Czwartkowa sesja u niemieckich sąsiadów przyniosła spadki indeksu rzędu 0,69% przy dość niskim obrocie, zainteresowanie obrotem akcjami było równie niskie jak 22. grudnia. W tym okresie udało się jednak sprzedającym zbić kurs poniżej 13 tysięcy punktów, co ostatnio miało miejsce na początku grudnia.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka HeidelbergCement AG, która zyskała 1,09%. Tymczasem spółka Deutsche Lufthansa wzrosła o 0,14%, zamykając sesję na poziomie 110,40. Najsłabiej wypadła spółka Deutsche Post spadając 1,17% oraz SAP minus 1,15%.

Naga Markets to licencjonowana przez CySEC firma inwestycyjna, oferująca dostęp do SwipeStox, aplikacji społecznościowej dla traderów, gdzie mogą wymieniać się swoimi pomysłami tradingowymi w zakresie walut, indeksów giełdowych i kontraktów CFD poprzez proste kopiowanie transakcji profesjonalnych inwestorów.

Już teraz zapoznaj się z ofertą SwipeStox

DAX Intraday

Cały wczorajszy spadek został “zrobiony” w okolicy fixingu, a na początku dzisiejszej sesji nie widać oznak odreagowania. Fakt ten może nieco dziwić, gdyż amerykanie w dobrym stylu o poranku meldują się przy maksimach.

Gorsza postawa DAXa może być spowodowana częściowo ryzykami politycznymi a więc brakiem uformowania rządu a po części także zamykaniem pozycji przed końcem roku – choć tego ostatniego nie widać po liczbie otwartych pozycji (Open Interest).

Po godzinie 9:00 kurs osuwa się poniżej wczorajszego minimum po czym lekko odbija, lokalny poziom wsparcia jest jednak niżej, na 12 940. Od góry powinien w pierwszej kolejności znaleźć się opór na 13k punktów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here