Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 26.10.2018

Końcówka tygodnia nie była udana dla giełdowych byków, DAX stracił 0,94% i nie zdołał się utrzymać nad 11 200 punktów. W głównej mierze spadek był następstwem luki, która w piątek została wykorzystana przeze mnie do zamknięcia pozycji krótkich. Do budowy dolnego knota kupujący przystąpili dopiero w ostatniej godzinie handlu i tak w całym tygodniu DAX stracił 3,06%. Klimat konsumpcyjny publikowany przez GfK utrzymuje się na wysokim historycznie poziomie 10,6 – to jednak jedyna dobra informacja płynąca z realnej gospodarki.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius Medical Care, która zyskała 2,03% a tymczasem spółka Vonovia wzrosła o 0,99%. Najsłabiej wypadł Deutsche Bank tracąc 3,40% i atakując 5-letnie minima, natomiast RWE stracił 2,63%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 516 do 183.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Niskie otwarcie w piątek nie doprowadziło do pogłębienia ekstremów obecnego trendu, dlatego moja próba kupna rynku w okolicy S1 okazała się zasadna. Nawet po wejściu do gry Amerykanów poziom 11 050 punktów zdołał się utrzymać a wyprowadzona kontra dała okazję późnym wieczorem do sprzedaży po dobrej cenie przy luce otwarcia. Dziś rynek otwiera się nad punktem kierunkowym, co oznacza duże prawdopodobieństwo sięgnięcia 11 300 punktów, gdzie znajduje się także piwot tygodniowy oraz nieco naciągana formacja Gartley. Betonowe wsparcie jak dotąd S1.

Zobacz też: Weekendowy przegląd rynków

dax m15

DAX Longterm

Patrząc z szerzej, na wykresie dziennym średnie MA200 zostały daleko w tyle a notowania już trzeci miesiąc pozostają pod tym kluczowym poziomem (dłużej niż w I kwartale br.). Giełdowe ursusy mogły już obrać kierunek na 10 900 punktów czyli rejon linii trendu pociągniętej od dołka z 2100 roku poprzez ekstremum w styczniu 2016 roku. Dopiero z tego poziomu spodziewam się korekty w górę wyższego rzędu. Gdyby jednak kupującym udało utrzymać się obecny dołek  nieco powyżej 11k to pierwszym celem powinno być domknięcie luki przy 12 500.

dax d1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBrexit ciąży Bankowi Anglii – czwartek bez podwyżek?
Następny artykułMastercard chce obsługiwać płatności kryptowalutowe
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here