Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 28.08.2019

Niemiecki DAX zniżkował wczoraj 0,25% na wyraźnie niższym wolumenie obrotu. Za taki wynik głównie odpowiada wyższe zamknięcie, w środę bowiem rynek mocno tracił żeby pod koniec sesji znów powrócić do punktu równowagi. W USA cła nakładane na Chiny zostały oficjalnie potwierdzone, natomiast rynek grał w myśl zasady “kupuj plotki, sprzedawaj fakty..”. Tymczasem pogłębia się inwersja krzywej rentowności między obligacjami krótkoterminowymi a długoterminowymi, co jest uważane przez specjalistów za oznakę nadchodzącej recesji w ciągu roku lub półtora.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Henkel, która zyskała 0,74% a tymczasem spółka ThyssenKrupp wzrosła o 0,66%. Najsłabiej wypadł Infineon Technologies spadając 1,60% natomiast Wirecard stracił 1,52%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 361 do 313, a 82 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Wczoraj DAX wybił się pod naporem podaży poniżej tego prowizorycznego kanału, co ciekawe jednak paliwa starczyło tylko na krótką chwilę. Rynek bardzo głęboko przetestował pierwsze wsparcie S111 615 pkt po czym wzrósł w okolicę piwota dziennego tworząc na wykresie dziennym świecę pinbar.

dax m30

Dziś w sesji overnight DAX powraca w rejon piwota tygodniowego ale tylko po to by nabrać rozpędu do kolejnego impulsu. I tak po godzinie 9:00 DAX melduje się przy lokalnym oporze S1 11 770 pkt a jednocześnie wychodzi na tygodniowe maksima. Byki zdecydowanie punktują, dlatego spodziewam się niewielkiej korekty do wybitego obszaru po czym kontynuacji zwyżki. Tak silny jednostronny ruch zwykle bywa prowadzony do końca sesji w kanale lub w korekcie pędzącej. Nie spodziewam się dalszego przyspieszenia bowiem rynek wykonał już średni dzienny zasięg. Najbliższy ważny opór to ok 11 860/80 pkt. Należy też mieć na uwadze nieubłaganie zbliżający się koniec miesiąca oraz nadchodzący czas wygasania kontraktu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWersja testowa Binance Futures ruszy we wrześniu
Następny artykułBlockchain Poland: polskie lokaty na krytowaluty
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here