Naga Markets



DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 28.08.2018

Wtorek to czas wyczekiwania na giełdzie we Frankfurcie, DAX stracił zaledwie 0,09% przy neutralnej postawie Amerykanów. Dzisiejsze dane na temat nastrojów konsumentów w Niemczech nie były zaskoczeniem, odczyt wyniósł 10.5 pkt wobec 10.6 poprzednio i ciągle utrzymuje się na poziomach zbliżonych do maksimów.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius Medical Care, która zyskała 1,57% a tymczasem spółka Bayerische Motoren Werke wzrosła o 1,44%. Najsłabiej wypadł Covestro spadając 3,04% a Deutsche Bank był pod kreską 1,53%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących wynikiem 364 do 343.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

DAX wyraźnie spowolnił swój marsz na północ przy miesięcznym piwocie, poziom 12 600 punktów nie został jeszcze osiągnięty, dlatego kupujący być może będą chcieli jeszcze raz sprawdzić trwałość wczorajszego szczytu. Krótkoterminowo uformowała się formacja głowy z ramionami, dlatego spadek do wsparcia S1 a więc okolic 12 500 nie byłby zaskoczeniem.

Póki co rynek po otwarciu przebywa powyżej punktu kierunkowego, który dziś usytuowany jest w rejonie 12 545 punktów, dodatkowo wspierany przez wsparcie wolumenowe POC (Point of Control).

DAX Longterm

Spoglądając szerzej na indeks w interwale dziennym, na wczorajszej sesji doszło do testu dolnej wstęgi kanału średnich MA 200, rynek napotkał tam opór tworząc świecę odrzucenia. Trudno uznać to za jednoznaczny sygnał odwrotu jednak zachwianie struktury rosnących dziennych minimów byłoby tu ostrzeżeniem dla byków. Kolejny opór to okolicę 12 700 punktów.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia PSV – DAX bez większych zmian
Następny artykułWenezuelskie banki zmuszone do zaakceptowania kryptowaluty Petro
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here