Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 28.07.2016

Dzisiejsze posiedzenie Banku Japonii nie przyniosło wielkich zmian. Wprawdzie rynek oczekiwał więcej, ale z drugiej strony bank coś zrobił. BoJ podwoił skup zakupów funduszy ETF oraz poszerzył pożyczki w walucie amerykańskiej. Niby niewiele, ale realny był scenariusz, że bank nie zrobi nic aż do września, kiedy będą znane szczegóły pakietu fiskalnego przygotowanego przez rząd Japonii.

DAX30AMbanner

Indeks wczoraj dotarł do poziomu oporu w okolicach 10400 pkt., a dzisiaj od rana trwa korekta. Warto dodać, że po pięciu sesja wzrostowych. Indeks przełamał poziom Pivot Point w pobliżu 10330 pkt. i zmierza w stronę S1 10280 pkt.

[DAX30]Daily

DAX Intraday

Spójrzmy jak sytuacja wygląda intraday na wykresie M15. Po przełamaniu poziomu Pivot Point kurs zmierza do S1 w okolicach 10280 pkt., gdzie może dojść do odbicia. Warto po drodze zwrócić uwagę na okrągły poziom 10300 pkt.

[DAX30]M15

Najważniejsze dane dla DAX

  • 11:00 – Produkt Krajowy Brutto, wst. w strefie euro
  • 11:00 – Inflacja HICP (dane szacunkowe, r/r) w strefie euro
  • 14:30 – Produkt Krajowy Brutto, wst. w Stanach Zjendoczonych

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here