TMS


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 28.06.2018

Czwartkowa sesja przyniosła spadek o 1,39% i zasięgiem nie ustępowała poprzedniej, DAX po raz drugi przetestował poziom 12 100 punktów. Wskaźnik inflacji m/m CPI był nieco niższy niż się spodziewano (0,1% vs 0,2%), natomiast klimat konsumencki Gfk pozostał na niezmienionym, wysokim poziomie. Trwa EU Economic Summit na którym bank centralny ostrzegł wczoraj, że ryzyko dla globalnej aktywności może być znaczące z powodu wzrostu protekcjonizmu.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Commerzbank AG, która zyskała 0,66% a spółka RWE wzrosła o 0,34%. Najsłabiej wypadł Infineon Technologies spadając aż 4,23% natomiast Adidas stracił 2,70%. DAX Volatility, który mierzy zmienność implikowaną opcji na DAX wzrósł 6,69%, osiągając nowe 1-miesięczne maksimum.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Ponownie na DAX do gry powrócił poziom 12 120 czyli miesięczny piwot, ktory skutecznie bronił dostępu do coraz to niższych poziomów. Obecnie na piątkowej sesji notowania startują powyżej punktu kierunkowego (12 220), pozytywny sentyment został utrzymany, pomaga odreagowanie na Wall Street i odbicie od kluczowego poziomu na SP500 – 2700 punktów. Pierwszy lokalny opór przy 12 350 punktów, nieco wyżej 12 375, wsparcia to wspomniany już 12 220 oraz luka otwarcia.

Dziś ostatnia sesja miesiąca a zarazem kwartału, a co za tym idzie prawdopodobne jest zjawisko “window dressing” czyli podciągania wycen instrumentów finansowych. Co ciekawe, index DAX od końca marca nie zyskał prawie w ogóle i znajduje się na poziomie z przed niemal 3 miesięcy, i to pomimo wiosennego rajdu. Stara giełdowa maksyma “Sell in may…” jak dotąd się sprawdza.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here