Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 28.06.2017

Ostatnie dwie sesje pokazują dobitnie to, jak rynki są uzależnione od działań banków centralnych. We wtorek Mario Draghi stwierdził, że zagrożenia dotyczące inflacji są tymczasowe i że powoli zanikają. Zostało to od razu odebrane, jako zapowiedź normalizacji polityki pieniężnej i wywołało silną korektę na rynkach akcji. Z kolei wczoraj przedstawiciele EBC uspokajali, że nikt jeszcze nie szykuje się na zmianę polityki pieniężnej i że słowa są nadinterpretowane. Rynki akcji szybko powróciły do wzrostów, choć w przypadku DAXa nie udało się odrobić całej straty z wtorku. Nerwowe reakcje rynków pokazują wyraźnie, że rynek jest bardzo przegrzany i tak naprawdę jedynym paliwem obecnie jest polityka monetarna banków centralnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przed nadmiernym przegrzaniem rynku ostrzegają również przedstawiciele Rezerwy Federalnej. Dodajmy, że Ci sami przedstawiciele przez siedem lat utrzymywali praktycznie zerowe stopy procentowe w USA oraz pompowali biliony dolarów na rynki finansowe. Niemniej jednak cieszy samorefleksja, bo jeszcze kilka miesięcy temu Janet Yellen i reszta członków FOMC twierdziła, że rynek nie jest przewartościowy, a wystarczyło spojrzeć na wskaźnik P/E Shillera (cena do zysku skorygowana o inflację), który jest wyżej, niż w 2008 roku przed pęknięciem banki kredytów subprime i tylko dwa razy w historii znajdował się na wyższym poziomie, w 1929 roku przed wybuchem Wielkiego Kryzysu i na początku milenium przed pęknięciem bańki internetowej. Oczywiście opieranie się na jednym wskaźniku nie wystarczy, żeby prognozować załamanie rynku, ale na pewno pokazuje skalę wykupienia rynku. W ostatnim wywiadzie słynny inwestor Jim Rogers ostrzega przed załamaniem giełd, jakiego świat nie widział. Z pewnością znajdą się osoby, które z lekkim uśmiechem podejdą do takiej informacji, tak jak podchodzili do ostrzeżeń o załamaniu rynku w 2008 roku, reszta to już historia.

Zarezerwuj KsiążkęDzisiaj rano indeks Nikkei zakończył dzień z wynikiem 0,45%. Wczoraj indeks S&P 500 również zamknął sesje na plusie wynoszącym 0,88%, a DAX spadł 0,18%, ale otworzył się z luką spadkową, więc miał więcej do odrobienia. Niemiecki indeks ustanowił nowy rekord w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie zbyt długo. We wtorek indeks mocno zniżkował zatrzymując się dopiero w okolicach wsparcia 12600 pkt. Z kolei wczoraj odrobił część strat i wskoczył ponad poziom 12700 pkt. Możliwy krótkoterminowy ruch w stronę 12800 pkt. oraz historycznych poziomów.

DAX Intraday

Po otwarciu rynku terminowego indeks DAX odbił się od poziomu 12700 pkt. i zmierza w stronę 12755 pkt. Zejście poniżej 12700 pkt. otworzy drogę do pivot point w okolicach 12650 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

14:00 – Inflacja konsumencka, wst. w Niemczech
14:30 – Produkt Krajowy Brutto, fin. w USA

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here