Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 28.05.2018

Pierwsza sesja tygodnia nie była łaskawa dla posiadaczy niemieckich akcji i mimo początkowego optymizmu, rynek zakończył dzień 0,58% poniżej. Przy braku inwestorów z USA i Wielkiej Brytanii w poniedziałek uwaga była skupiona wokół kryzysu politycznego na peryferiach Europy, nie pomagał również spadek eurodolara.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa, która zyskała 1,35% a Adidas wzrósł o 0,90%. Najsłabiej wypadła spółka Commerzbank spadając 2,32% a ThyssenKrupp była pod kreską 1,52%. DAX Volatility który mierzy zmienność implikowaną opcji na DAX wzrósł o 8,48%, osiągając poziom 17.97, czyli osiągnął nowe 1-miesięczne maksimum.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Wyjście powyżej 13 tyś było pułapką na byki a następująca po niej wyprzedaż zakończyła się dopiero wokół wsparcia S1, gdzie DAX pozostawał przez pół dnia. Dziś o poranku szybkim ruchem notowania zostały sprowadzone do lokalnego wsparcia S1 12 780.

Spora skala odchylenia dla najszybszych graczy może być zachętą do łapania “spadającego noża”, w sąsiedniej bliskości znajduje się także mierzenie zewnętrzne 161,8% największej wczorajszej korekty.

Utrata wsparcia będzie zachętą do zrzucenia rynku w rejon 12 700 i niżej, a takim przysłowiowym “gwoździem do trumny” DAXa mogłoby być dynamiczne odbicie eurodolara.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia EMA10/20 – short na Silver
Następny artykułKomentarz walutowy – koreańska saga trwa
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here