Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 26.04.2019

DAX odrobił wszystkie straty z czwartku przez co cały bilans tygodnia był pozytywny (+0,75) a ostatnie 5 dni inwestorzy mogą zaliczyć do udanych. Także inne rynki europejskie rosły, EuroStoxx zyskiwał w piątek 0,25% a brytyjski FTSE 0,27%. Tymczasem po danych o PKB w Stanach Zjednoczonych w I kwartale które były lepsze od oczekiwań 3,2% vs 2,3%; rynek za oceanem rósł do historycznych poziomów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 3,68% a tymczasem spółka Continental wzrosła o 2,85%. Najsłabiej wypadł Deutsche Bank spadając 1,85% natomiast ThyssenKrupp stracił 1,61%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 390 do 312.

DAX Intraday

W piątek DAX zyskiwał od otwarcia tak by około południa zamknąć spadkową lukę przy 12 320 pkt. Podejście w górę było jednak szarpane, mimo to trend został zachowany i dzięki dobrej postawie Amerykanów indeks wybił się z dwudniowego kanału spadkowego. Dziś sytuacja nie uległa znaczącej zmianie, po weekendzie notowania startują wokół piątkowego fixingu. Brak istotnych danych ekonomicznych z Europy sprawia, że gracze pozostawieni będą sami sobie.

dax m30

Sentyment pozostaje jednak pozytywny i DAX ślizga się przy dolnym ograniczeniu wzrostowej linii trendu pociągniętej od dołka 11. kwietnia. Punkt kierunkowy na dziś to 12 320 pkt, nieco niżej piwot tygodniowy 12 310 pkt, jednak najważniejszym punktem pozostaje ostatnia potwierdzona strefa wsparcia czyli rejon 12 280 pkt. Dopóki DAX przebywa powyżej, trend wzrostowy ma prawo być kontynuowany, natomiast po przełamaniu w dół może pojawić się presja na korektę wyższego rzędu, tym bardziej że zbliża się maj. Tymczasem najbliższy lokalny opór R1 jest już na wyciągnięcie ręki – 12 370 a nieco wyżej najdalej wysunięty punkt w kwietniu R3 – 12 390/400.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs akcji Monnari Trade w dół po publikacji danych finansowych
Następny artykułGroclin – akcje w dół o 4% po wynikach za 2018 rok
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here