Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 25.10.2019

DAX zyskał w piątek co prawda 0,18% ale nie utworzył nowych maksimów. Mimo to po 5 dniach na zielono z rzędu indeks jest wyżej o dobre 2 procent. Powolny ruch w górę jest przeplatany szybkimi korektami tak jak to ma miejsce podczas rynku byka. Wskaźnik IFO obrazujący klimat biznesowy w Niemczech nie zaskoczył i wyniósł 94,5 pkt czyli zgodnie z oczekiwaniami stabilizuje się na niskich poziomach. Tymczasem inwestorzy oczekują już zawarcia I fazy umowy i dalszych postępów w negocjacjach z Chinami.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Infineon Technologies, która zyskała 1,97% a tymczasem spółka Continental wzrosła o 1,72%. Najsłabiej wypadł RWE spadając 1,92% natomiast MTU Aero Engines straciła 1,77%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 359 do 308, a 87 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Piątkowa sesja nie obfitowała w liczne zwroty akcji, lecz była raczej wykończeniem dobrego dla byków tygodnia. DAX kreślił na wykresie wąski range nie przekraczający 70 pkt z wyraźną końcówką wzrostową. Powstała formacji “inside bar” dzisiaj ulega aktywacji, gdy po godzinie 9:00 DAX rusza na północ. Oznacza to nadal pozytywny scenariusz na kolejne godziny a nawet 2-3 sesje.

dax m30

Problemem mogą być formacje harmoniczne “butterfly” z zewnętrznymi mierzeniami Fibo. Dlatego spodziewałbym się powrotu do równowagi czyli tygodniowego piwota, który przez kolejne 5 dni będzie znajdować się niewiele ponad 12 800 pkt. W krótkim terminie przy poniedziałku pozostaje rozgrywanie horyzontalnych linii piwot. Natomiast punkt kierunkowy na dziś 12 860 pkt, pozostawanie powyżej to szansa na wzrosty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGórnicy masowo rezygnują z kopania Bitcoin Cash
Następny artykułZaczynamy Super Tydzień – komentarz walutowy
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here