Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 27.09.2018

Czwartkowa sesja zakończyła się wzmocnieniem we Frankfurcie o 0,40%, sam wynik jednak nie oddaje tego co działo się podczas sesji. Najpierw DAX zniżkował do S2 by jeszcze tego samego dnia dotrzeć do lustrzanego R2 ponad 150 punktów wyżej. Wczoraj poznaliśmy tylko wstępne CPI m/m, inflacja wzrosła o 0,4%, podczas gdy poprzednio było to 0,1%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka ThyssenKrupp, która zyskała aż 10,66%; firma ogłosiła, że rozważa podział na dwie grupy przez wydzielenie działalności niezwiązanej z produkcją stali. Tymczasem spółka Volkswagen wzrosła o 1,69% a BAYER był nad kreską 1,56%. Najsłabiej wypadła Deutsche Lufthansa spadając 3,63% natomiast Covestro stracił 3,16%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących wynikiem 374 do 323.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Początek wczorajszej sesji stał pod presją sprzedających, aktywowana została struktura IN-OUT, kiedy w trendzie bocznym cena wychyli się z jednej strony po czym szybko wraca, oznacza to silne prawdopodobieństwo przetestowania drugiej strony range’u. Tym samym doszło do drugiego testu wrześniowego piwota i po raz kolejny jest to bariera nie do przejścia. Piątkowa sesja również zaczyna się od presji sprzedających, w analogii można się spodziewać ruchu w górę w około południowej fazie sesji, tym bardziej, że dzisiaj jest ostatnia sesja miesiąca a więc możliwy tzw. “window dressing”.

Poranna próba wzmocnienia została szybko zakończona i DAX powraca w rejon punktu kierunkowego – 12 370, cena koryguje do połowy czwartkowego impulsu. Kolejne wsparcie dopiero 70 punktów niżej przy 12 300, po drodze jest jeszcze POC na 12 315. Opór R1 który może zostać dziś zaksięgowany to 12 475 punktów.

Dziś gracze będą obserwować jeszcze zmianę zatrudnienia w Niemczech o 9:55 a także szacunki CPI ze strefy euro o godzinie 11:00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here