Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 27.09.2017

Środowa sesja zakończyła się mocniejszym wzrostem, było to 0,40% zobaczyliśmy maksymalne poziomy wrześniowego impulsu. Rynek po wyższym otwarciu kontynuował wspinaczkę, aby po godzinie 9:00 przebić się przez przez poziom 12 650, na którym to wybiciu właściciela zmieniło 4 tysiące kontraktów, co było poziomem nie obserwowanym od niemal początku rajdu.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa AG, która zyskała 3,30%. Tymczasem spółka Commerzbank AG wzrosła o 2,92%, zamykając sesję na poziomie 11,455. Najsłabiej wypadła spółka Vonovia, która spadła 1,52%.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 403 do 343, a 43 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Wczoraj próba sprzedaży przy poziomie 12 660 zakończyła się stop lossem, rynek co prawda zauważył ten poziom, przebywał tam niemal 3 godziny to jednak zmienność sesji amerykańskiej spowodowała atak na maksima sesyjne.

Rynek konsekwentnie prze do góry, próby zrzucenia na otwarciu to idealny prezent dla byków, dziś notowania startują w okolicach wysokiego zamknięcia w godzinach nocnych (za SP500), co może dać pretekst do spadków i weryfikacji tego podejścia pod 12 700.

DAX Longterm

Notowania indeksy wybiły się ponad poziom oporu nad 12 666, jednak stało się po godzinach regularnej sesji europejskiej, nie obserwowaliśmy masowego zamykania krótkich pozycji na SL. Jeśli ceny utrzymają wysoki poziom możemy zbliżyć się do oporu pivotowego przy 12 770tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here