Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 27.08.2019

Niemiecki DAX zyskał wczoraj 0,62%, to kolejny dzień odrabiania strat, tym razem jednak przy większym zainteresowaniu graczy. Bykom udało się poprawić poniedziałkowe maksima i wrócić w okolicę równowagi z ostatniego tygodnia 11 750 pkt. Wskaźnik PKB dla Niemiec q/q zgodnie z oczekiwaniami spadł o 0,1% po wzroście 0,4% w poprzednim kwartale gospodarka w 2019 roku nadal się rozwija.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa, która zyskała 2,97% a tymczasem spółka Henkel wzrosła o 2,42%. Najsłabiej wypadła Deutsche Boerse spadając 1,75% natomiast Infineon Technologies stracił 0,61%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 447 do 238, a 79 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Wczorajszą sesję można podzielić na dwa odcinki od otwarcia rynku w Europie cena DAX rosła, natomiast po godzinie 15:30 rozpoczął się spadek. Nie udało się graczom osiągnąć ani lokalnego oporu R1 ani dziennego piwota, co zdarza się dość rzadko ok. 1 na 10 przypadków. Dziś szerokości pomiędzy piwotami są mniejsze dlatego może pojawić się trendowy dzień. Już teraz cena atakuje ponownie piwot tygodniowy oraz dolne ograniczenie kanału z którego doszło do wybicia górą.

dax m30

Spadek poniżej 11 615 pkt postawi pod znakiem zapytania wczorajsze umocnienie i będę spoglądał raczej w kierunku południowym. Wówczas na horyzoncie może pojawić się 11 550/30 a nawet 11 450 pkt. Gdyby jednak kupującym udało się powrócić ponad dzienny piwot to DAX powinien kontynuować odbicie do 11 780 i dalej 11 860 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTelegram rozdaje swoją kryptowalutę Gram – ćwicz handel na krypto bez ryzyka
Następny artykułBitcoin zaleje giełdy w miliardach dolarów, ostrzega Craig Wright
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here