Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 27.08.2018

Początek tygodnia był niezwykle udany na niemieckim parkiecie, DAX wzrósł o 1,16% przy akompaniamencie zwyżki w USA, gdzie tamtejszy indeks SP500 wyraźnie poprawił maksima historyczne (warto zwrócić uwagę, że Dow Jones jest dużo dalej od ATH). Klimat biznesowy w Niemczech poprawił się do 103,8 punktów ze 101,7 poprzednio odrabiając część strat z pierwszego kwartału.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Continental, która zyskała 2,99% a spółka Volkswagen wzrosła o 2,51%. Nie było spółki w DAX która by obniżyła się na wczorajszej sesji. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem aż 509 do 200.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Po wybiciu z męczącej konsolidacji DAX porusza się w kanale wzrostowym, zrealizował już co prawda zasięg z wybicia o którym wspominałem we wczorajszym komentarzu do 12 550 punktów. Dziś o poranku indeks ma przed sobą opór w postaci miesięcznego piwota oraz R1 blisko 12 600 punktów, co powinno na chwilę ostudzić zapędy byków. Kolejny opór to okolice górnego ograniczenia kanału oraz R2 nieopodal 12 650, natomiast punkt kierunkowy przebiega przy 12 510.

Dość interesująco wygląda szczególnie jeden komponent DAX, który odpowiada za niemal 9% indeksu, chodzi oczywiście o SAP. Spółka na wczorajszej sesji próbowała zaatakować maksima, udane wyjście w górę mogłoby wypchnąć notowania kontraktu DAX na wyższe poziomy, problemem pozostaje jednak malejący wolumen.

Dziś brak istotnych danych makroekonomicznych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia EMA10/20 – potencjalny short na GBPAUD
Następny artykułWyniki CD Projekt niżej niż w 2017. Gameplay Cyberpunka ratuje sytuację
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here