Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 25.08.2017

Piątkowa sesja na niemieckim indeksie nie przyniosła rozstrzygnięć, handel zakończył się spadkiem o -0,62%, chociaż były próby poderwania rynku. Sam początek miał bardzo dynamiczny przebieg, jedna i druga strona próbowała wyprowadzić skuteczny atak. Skończyło się jednak remisem.

Popołudniowe wystąpienie Janett Yellen, spowodowało spadki indeksu. Szefowa FED nadmieniła, że wszelkie zmiany w systemie powinny odbywać się bardzo powoli. Zauważyła, że poprawiająca się koniunktura na rynkach prędzej czy później spowoduje wzrost optymizmu na rynkach.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Jednak ani Yellen ani Draghi nie wspomnieli słowem o polityce monetarnej co ostatecznie rozczarowało uczestników rynku, którzy liczyli na zdecydowane rozstrzygnięcia. Rynki zachowały średnioterminowe tendencje.

DAX Intraday

W piątek spróbowałem zagrania long, niewiele poniżej środowego wsparcia, przy poziomie S1. Rynek zareagował w tym miejscu “jak poparzony”, cena odrzuciła poziom. Nie udało mi się jednak dotrzymać do zamierzonego targetu przy DPV.

Dziś rynek zadziwiająco gładko zmierza na południe, przy biernej postawie amerykanów (w godzinach nocnych). Postanowiłem ustawić się z limit buy przy drugim wsparciu S2, gdyż mamy niskie otwarcie.

DAX Longterm

Kurs oddalił się znacząco od linii trendu spadkowego, przebite wsparcie przy 12 100 punktów sugeruje dalsze zejście. Świeca tygodniowa okazał się wielką niewiadomą, ponieważ jest to szpulka. W przypadku obrony wsparcia, zacznie się gra pod drugie dno a to z kolei może wywołać falę wzrostową. Wybicie 12 300 punktów aktywuje formację odwróconej głowy z ramionami (oRGR).

Brak istotnych danych makro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here