Naga Markets



DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 27.07.2017

Końcówka tygodnia przynosi powrót do ruchu w dół indeksu DAX. Nie pomógł nieco gołębi FED, który zakończył swoje posiedzenie w środę, o czym pisaliśmy wczoraj. Z kolei ponownie zaszkodziły spółki technologiczne w USA. Indeks Nasdaq Composite zawrócił wczoraj z historycznych maksimów tracąc 0,63%. Już od dawna się mówi, że wycena spółek technologicznych jest, delikatnie mówiąc, zawyżona. Niektórzy wprost porównują obecną sytuację do bańki internetowej w 2000 roku. Wydaje się całkiem realny scenariusz, że załamanie cen akcji spółek technologicznym wywołuje bessę na pozostałych rynkach akcji, które również są mocno wykupione.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Dzisiaj rano indeks Nikkei zamknął sesje z wynikiem -0,60%. Wczoraj indeks S&P 500 zakończył sesje praktycznie w tym samym miejscu, tracąc -0,10%. Indeks DAX zakończył sesje z wynikiem -0,76%. Niemiecki indeks ustanowił 20 czerwca br. historyczne maksima w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie zbyt długo. Od tamtej pory stracił już około 5%. Trudno jeszcze mówić o bessie (według wielu źródeł bessa zaczyna się od spadków wynoszących co najmniej 20%), ale z pewnością mamy do czynienia z silniejszą korektą. Czas pokaże, czy korekta mocniej się rozwinie, czy może jednak będzie to okazja do dalszego ruchu w górę? Nie da się ukryć, że rynek jest mocno wykupiony i nawet, jak dojdzie do odbicia, to ruch ten będzie obarczony sporym ryzykiem. Wczoraj indeks przełamał poziom wsparcia 12200 pkt., co otwiera drogę do okrągłej strefy 12000 pkt.

DAX Intraday

Po otwarciu rynku kasowego indeks DAX znajduje się tuż nad wsparciem S1 w okolicach 12120 pkt. Przełamanie tego poziomu otworzy drogę do S2 w pobliżu 12060 pkt. Z kolei przebicie 12200 pkt. może skierować indeks w stronę R1 w okolicach 12270 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

14:00 – Inflacja konsumencka, wst. w Niemczech



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Mówiłem w poprzednim artykule, zle wyznaczona linia oporu i teraz tez to samo, wsparcie na którym cena zareaguje to 1183.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here