Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 27.06.2018

Indeks DAX ma za sobą udaną sesję, w środę urósł o 0,93% wznosząc się na chwilę powyżej 12 400 punktów. Na Wall Street początkowe wzrosty obróciły się przeciwko giełdowym bykom i na koniec SP500 zbliżył się ponownie do 2700 punktów. Administracja Trumpa złagodziła nieco warunki i nie nałoży zakazu przynajmniej na razie na kupno spółek technologicznych przez duże chińskie podmioty.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka ThyssenKrupp, która zyskała 3,66% a spółka Linde wzrosła o 3,35%. Najsłabiej wypadł Deutsche Bank spadając 1,69%, kurs znalazł się przez chwilę poniżej historycznego minimum. W poprzednim tygodniu agencja Fitch obniżyła rating z perspektywą “negatywną”.

Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na giełdzie wynikiem 405 do 318.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Wynik +0,93% nie oddaje w pełni tego co działo się na europejskiej sesji, DAX początkowo spadał pogłębiając minima ruchu do ~12 100 po czym wzbił się o 300 punktów w górę aby na koniec jeszcze połowę “oddać”. Oba ekstrema dość dobrze ograniczają miesięczne linie piwot (na zielono), a dziś punktem środkowym jest dzienny piwot przy 12 265.

Zejście poniżej DP będzie oznaczać groźbę testowania strefy 12130-12100 a utrzymanie powyżej to szansa na powrót do szczytu (12422). Największy obszar zainteresowania stron to okolice 12340 gdzie doszło do największego obrotu w środę. Cena uformowała na wczorajszej sesji także formację harmoniczną o której wspominałem w ostatnim komentarzu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBrokerzy na dywaniku australijskiego KNFu. Obiecują zawyżone zyski?
Następny artykułKomentarz walutowy – EBC nie boi się mocnego euro
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here