TMS


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 27.06.2018

Indeks DAX ma za sobą udaną sesję, w środę urósł o 0,93% wznosząc się na chwilę powyżej 12 400 punktów. Na Wall Street początkowe wzrosty obróciły się przeciwko giełdowym bykom i na koniec SP500 zbliżył się ponownie do 2700 punktów. Administracja Trumpa złagodziła nieco warunki i nie nałoży zakazu przynajmniej na razie na kupno spółek technologicznych przez duże chińskie podmioty.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka ThyssenKrupp, która zyskała 3,66% a spółka Linde wzrosła o 3,35%. Najsłabiej wypadł Deutsche Bank spadając 1,69%, kurs znalazł się przez chwilę poniżej historycznego minimum. W poprzednim tygodniu agencja Fitch obniżyła rating z perspektywą “negatywną”.

Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na giełdzie wynikiem 405 do 318.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Wynik +0,93% nie oddaje w pełni tego co działo się na europejskiej sesji, DAX początkowo spadał pogłębiając minima ruchu do ~12 100 po czym wzbił się o 300 punktów w górę aby na koniec jeszcze połowę “oddać”. Oba ekstrema dość dobrze ograniczają miesięczne linie piwot (na zielono), a dziś punktem środkowym jest dzienny piwot przy 12 265.

Zejście poniżej DP będzie oznaczać groźbę testowania strefy 12130-12100 a utrzymanie powyżej to szansa na powrót do szczytu (12422). Największy obszar zainteresowania stron to okolice 12340 gdzie doszło do największego obrotu w środę. Cena uformowała na wczorajszej sesji także formację harmoniczną o której wspominałem w ostatnim komentarzu.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here