Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 27.06.2017

W tym tygodniu odbywa się doroczne forum na temat bankowości centralnej organizowane przez EBC. Podczas wczorajszego przemówienia szef EBC Mario Draghi nieco wstrząsnął rynkami akcji oraz wzmocnił euro. Draghi stwierdził, że czynniki ciążące wyższemu wzrostowi inflacji są przejściowe i że EBC będzie reagował na poprawę koniunktury w strefie euro oraz na świecie. Oczywiście dodał, że zmiany w polityce pieniężnej będą wprowadzane stopniowo i na razie wciąż należy wspierać inflację, żeby dążyła do celu, czyli okolic 2% w średnim terminie, ale inwestorzy uznali, że jest to zapowiedź normalizacji polityki pieniężnej w strefie euro. Na reakcje nie trzeba było czekać długo. DAX mocno poszedł w dół, a euro poszybowało w okolice niewidziane od listopada ub.r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj również amerykanie nie mieli powodów do zadowolenia. Z powodu braku głosów, które zagwarantowały Republikanom przeforsowanie w Senacie USA ustawy o zniesieniu Obamacare, głosowanie nad jej projektem wczoraj zostało odłożone. Przypomnijmy, że już w Izbie Reprezentantów były spore problemy z jej przeforsowaniem, a jest to jedna z kluczowych obietnic Donalda Trumpa.

Zarezerwuj KsiążkęDzisiaj rano indeks Nikkei zakończył dzień z wynikiem -0,47%. Wczoraj indeks S&P 500 również zamknął sesje na minusie wynoszącym -0,81%, a DAX spadł 0,78%. Niemiecki indeks ustanowił nowy rekord w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie zbyt długo. Wczoraj indeks mocno zniżkował zatrzymując się dopiero w okolicach wsparcia 12600 pkt., którego przełamanie otworzy drogę do 12400 pkt.

DAX Intraday

Po otwarciu rynku kasowego indeks DAX przełamał poziom 12600 pkt., co otwiera drogę do S1 w okolicach 12530 pkt., a może nawet S2 w pobliżu 12460 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

15:30 – Wystąpienie publiczne szefa ECB (Mario Draghi)

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here