Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 27.02.2018

Wtorkowa sesja na niemieckim parkiecie zakończyła się spadkami, indeks DAX spadł o -0,29%. Mimo mocniejszego osunięcia za oceanem (Wall Street spadała ponad 1%), udało się utrzymać poziom 12 400. Wczorajsze dane o szacunkowym CPI wyniosły 0,5% i były zgodne z oczekiwaniami analityków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius, która zyskała 4,43% oraz RWE wzrosła o 1,37%. Najsłabiej wypadł Beiersdorf spadek 2,67% a spółka BASF była pod kreską 2,12%.

Naga Markets to licencjonowana przez CySEC firma inwestycyjna, oferująca dostęp do SwipeStox, aplikacji społecznościowej dla traderów, gdzie mogą wymieniać się swoimi pomysłami tradingowymi w zakresie walut, indeksów giełdowych i kontraktów CFD poprzez proste kopiowanie transakcji profesjonalnych inwestorów.

Już teraz zapoznaj się z ofertą SwipeStox

DAX Intraday

Po dwóch świecach z dolnym cieniem przyszedł czas na spadek, świeca z dużym korpusem, nie oznacza to jeszcze, że odbicie z 12 tyś punktów zostało zakończone, lecz bliskość 200-sesyjnej średniej każe zachować ostrożność. Dziś po otwarciu sesji, cena schodzi na moment poniżej 12 400, nie na długo ponieważ po 9:00 pojawia się pierwszy popyt.

Dopiero wyjście powyżej punktu kierunkowego 12475 pozwoli myśleć o ataku na wczorajszy szczyt i górne ograniczenie kanału spadkowego. Pivot dodatkowo pokrywa się ze strefą najwyższego wolumenu – POC, sforsowanie tego punktu za pierwszym razem byłoby nie lada wyzwaniem dla byków. Lokalne wsparcie na 12 375 – cena zbliżyła się tam o poranku, więc przy drugim uderzeniu podaży może być już trudniej je obronić.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here