Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 27.01.2020

Rynek we Frankfurcie zanotował wczoraj dotkliwy spadek. Ostatecznie bilans poniedziałkowej sesji wyniósł -2,74%; podobnego spadku próżno szukać w ostatnich tygodniach, bowiem tak duża skala wyprzedaży miała miejsce na początku października 2019 roku. Wówczas dwa dni przeceny zapowiadały nową falę hossy. Coraz większe żniwo zbiera koronawirus (106 ofiar), lecz inwestorzy będą zwracali uwagę na wyniki spółek a w tym tygodniu pojawi się mnóstwo raportów. Tymczasem wczoraj, publikacja wskaźnika IFO okazała się gorsza od oczekiwań i po kilku miesiącach wzrostu index zatrzymał się na poziomie 95,9 pkt.

Wśród komponentów indeksu DAX nie było spółki która wzrosła, najlepszy wynik zanotował RWE -1,00%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając 4,48% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 4,33%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 622 do 70, a 58 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com: handluj złotem z niskim spreadem (0.20$) i bez prowizji! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

DAX spadał wczoraj jednostajnym rytmem, miarowo a największa korekta pojawiła się na początku sesji overnight w reakcji na dużą lukę spadkową. Ostatecznie wybiciu uległ ubiegłotygodniowy dołek i rynek cofa się do wycen z przed miesiąca. Ustawiczny spadek jest o tyle trudny da byków, że brak istotnych podbić skłania do przetrzymywania pozycji długich w nadziei na lepsze ceny, co oznacza w mojej opinii jeszcze spory nawis podażowy. Tymczasem nieśmiała próba poderwania rynku kończy się fiaskiem w okolicy dziennego piwota 13 275 pkt, wczorajsze wsparcie zamienia się w opór. Dodatkowo wygląda to na flagę jako pullback.

dax m30

DAX próbuje obecnie tworzyć podwójne dno tuż nad styczniowym piwotem, brakuje ok 70 pkt do tego ważnego wsparcia a właściwie całej strefy 13 136/60 pkt. Niepokojący jest jednak fakt że rynek zawieszony jest od kilkunastu godzin tuż nim, co nie wróży dobrze dla jego obrony i… spodziewam się raczej kontynuacji trendu w dół w kolejnych dniach. Odbicie intraday jest jednak bardzo prawdopodobne.

Tymczasem na interwale dziennym DAX walczy z linią trendu pociągniętą przez sierpniowy i październikowy dołek ub. roku.

dax d1tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania funta (GBPPLN) cofają do 5,0520 PLN. Testowanie ważnej strefy dla polskiego złotego
Następny artykułTim Draper: jeśli jesteś millenialsem, kupuj bitcoiny (BTC)!
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here