Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 22.12.2017

Piątkowa sesja przyniosła umiarkowany spadek indeksu o 0,28% a była to niezwykle nudna, przedświąteczna sesja z wahaniami nie przekraczającymi 55 punktów a więc połowie dziennej średniej zmienności.Jako, że jest to wątek giełdowy przypominam, że dziś ostatnia sesja na optymalizację podatkową akcji GPW zgodnie z mechanizmem D+2. W przypadku kontraktu CFD będzie to ostatnia sesja roku (Francja i UK kończą w piątek wcześniej).

Naga Markets to licencjonowana przez CySEC firma inwestycyjna, oferująca dostęp do SwipeStox, aplikacji społecznościowej dla traderów, gdzie mogą wymieniać się swoimi pomysłami tradingowymi w zakresie walut, indeksów giełdowych i kontraktów CFD poprzez proste kopiowanie transakcji profesjonalnych inwestorów.

Już teraz zapoznaj się z ofertą SwipeStox

DAX Intraday

Skrócony tydzień niemiecki DAX rozpoczął niewiele poniżej piątkowego zamknięcia. Kurs przebił nieznacznie minimum, lecz dalsze spadki powstrzymał lokalny poziom wsparcia S1 a kilka minut po godzinie 9:00 kupujący szybkim, sprawnym ruchem teleportowali się w okolicę 13 100 punktów. Wygląda na to jakby kurs uwolnił się po piątkowej niemocy zbliżając się do średniej 200-godzinowej, skąd oczekuję korekty do wyłamanego DP i zwracam uwagę na wąsko rozstawione kreski Pivots.

DAX Longterm

Sytuacja w ujęciu dziennym nadal bez większych zmian, giełdowe niedźwiedzie wciąż mają lekką przewagę. Z jednej strony notowania utrzymują się poniżej wyłamanego kanału oraz miesięcznego pivota a z drugiej zniesienie 61,8% broni się już trzecią sesję. Rozstrzygnięcie możemy poznać już na początku przyszłego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here