Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 26.09.2018

Środowa sesja to dość skromny wzrost o 0,09%, indeks pozostaje w ustalonej wcześniej konsolidacji. Wydarzeniem dnia było wieczorne posiedzenie Rezerwy Federalnej, na którym doszło do podwyżki stóp. Powell powiedział, że gospodarka i rynek pracy są silne a inflacja niska, jeśli przyspieszy FED będzie podnosił stopy szybciej, gdyż są one poniżej stopy neutralnej.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka RWE, która zyskała 1,98% a tymczasem spółka Fresenius wzrosła o 1,48%. Najsłabiej wypadł ThyssenKrupp spadając 2,29% a Deutsche Post stracił 1,46%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących wynikiem 344 do 340.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Wczorajsze wysokie otwarcie okazało się pułapką na byki, czego efektem był powrót w rejon wsparcia trendu bocznego 12 320 punktów. Dziś otwarcie wypada w dolnym zakresie co z kolei przemawia na korzyść niedźwiedzi, jednak bliskość wsparcia FE100 oraz linii trendu wzrostowego pociągniętej od ekstremum 10 września skłania do zachowania większej ostrożności. Lokalny poziom wsparcia oraz tygodniowy piwot bardzo blisko siebie w okolicy 12 290 punktów. Złamanie tego wsparcia może być okazją do szybkiego spadku do 12 260 a nawet 12 200 punktów.

Według cotygodniowej ankiety przeprowadzonej przez Xetra, wśród inwestorów instytucjonalnych, odsetek byków spadł o 17% a niedźwiedzi wzrósł o 22%. Przekłada się to na 36% optymistów, 46% pesymistów i 18% inwestorów poza rynkiem. Widać zatem, że przy wzroście 190 punktów w ciągu tygodnia inwestorzy instytucjonalni stali się bardziej nieufni co do dalszej aprecjacji, w przeciwieństwie do tzw. “ulicy” gdzie sentyment wzrósł.

Brak dziś istotnych danych makro z Niemiec.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPolnord: szacunki za I poł.’18 to około 24,8 mln zł straty netto
Następny artykułKomentarz walutowy – stopy w USA coraz wyższe
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here