Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 26.08.2019

DAX wzrósł wczoraj po dwóch słabszych dniach o 0,40% i można powiedzieć, iż byki wracają z dalekiej podróży bowiem to co działo się po otwarciu przypominało panikę. Opublikowane wczoraj dane nt. klimatu biznesowego IFO były gorsze od oczekiwań 94,3 vs 95,1 – co wpisuje się w negatywny trend trwający od początku ubiegłego roku. Choć do dołka z 2008 roku jeszcze bardzo daleko to martwić może dłuższe przebywanie poniżej poziomu 100 pkt.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa, która zyskała 2,67% a tymczasem spółka Daimler wzrosła o 1,50%. Najsłabiej wypadła Vonovia spadając 0,62% natomiast Wirecard stracił 0,41%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 342 do 331, a 85 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Rynek po wczorajszym rozchwianiu dość szybko powrócił do równowagi, mam tu na myśli najpierw poziom 11 550 pkt a następnie piwot tygodniowy. Cena od kilkunastu godzin “tańczy” wokół tego ostatniego tworząc kanał o lekkim nachyleniu wzrostowym. Wybicie dołem nie koniecznie musi oznaczać spadku bowiem 11 590 pkt to dzienny piwot. Dlatego spodziewam się tu lekkiego cofnięcia aby nabrać rozpędu po czym próby wyjścia na dobowe maksima. Lokalny opór R1 to 11 790 pkt a średni dzienny zasięg wskazuje nawet na 11 840 pkt. Natomiast utrata DP i brak reakcji popytu może wskazywać na słabość i próbę ponownego przetestowania wczorajszego “low” a wcześniej S1 – 11490 pkt.

dax m30tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena ropy z dużą zmiennością, notowania kakao odbijają od dołków
Następny artykułBoris Johnson zastopuje prace brytyjskiego parlamentu i doprowadzi do hard Brexitu?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here