Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 24.08.2018

Piątkowa sesja nie była przełomowa na niemieckim parkiecie, DAX wzrósł co prawda o 0,23% jednak na najniższym obrocie w całym tygodniu. Ostatnie 5 sesji przyniosło wzrost indeksu o 1,5% do okolic 12 400 punktów. Trwa sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole, prezes FED powiedział, że wzrost gospodarczy najprawdopodobniej się utrzyma a proces normalizacji stóp w USA jest właściwy.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Covestro, która zyskała 1,16% a Continental wzrosła o 0,97%. Najsłabiej wypadła spółka RWE spadając zaledwie 0,46% a Vonovia straciła 0,41%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących na Giełdzie wynikiem 401 do 281.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Indeks od rana wysyła pozytywne sygnały, otwarcie wypadło 40 punktów powyżej piątkowego zamknięcia, tym samym DAX wreszcie wybił się z męczącej kilku-sesyjnej konsolidacji. Po godzinie 9:00 dociera do oporu R2, gdzie podobnie jak w piątek następuje cofnięcie, wsparciem pozostaje 12 445 oraz górne ograniczenie konsolidacji.

W przypadku realizacji scenariusza wybicia z prostokąta poziomem docelowym pozostaje rejon 12 550, gdzie dodatkowo znajduje się R3. Punkt kierunkowy znajduje się przy 12 390 punktów, natomiast piwot tygodniowy to 12 355.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTom Lee nadal bykiem w kwestii BTC: “Po $20 tys. do końca roku”
Następny artykułUOB komentuje dalszy kurs USD/JPY
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here