TMS


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 24.08.2018

Piątkowa sesja nie była przełomowa na niemieckim parkiecie, DAX wzrósł co prawda o 0,23% jednak na najniższym obrocie w całym tygodniu. Ostatnie 5 sesji przyniosło wzrost indeksu o 1,5% do okolic 12 400 punktów. Trwa sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole, prezes FED powiedział, że wzrost gospodarczy najprawdopodobniej się utrzyma a proces normalizacji stóp w USA jest właściwy.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Covestro, która zyskała 1,16% a Continental wzrosła o 0,97%. Najsłabiej wypadła spółka RWE spadając zaledwie 0,46% a Vonovia straciła 0,41%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących na Giełdzie wynikiem 401 do 281.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Indeks od rana wysyła pozytywne sygnały, otwarcie wypadło 40 punktów powyżej piątkowego zamknięcia, tym samym DAX wreszcie wybił się z męczącej kilku-sesyjnej konsolidacji. Po godzinie 9:00 dociera do oporu R2, gdzie podobnie jak w piątek następuje cofnięcie, wsparciem pozostaje 12 445 oraz górne ograniczenie konsolidacji.

W przypadku realizacji scenariusza wybicia z prostokąta poziomem docelowym pozostaje rejon 12 550, gdzie dodatkowo znajduje się R3. Punkt kierunkowy znajduje się przy 12 390 punktów, natomiast piwot tygodniowy to 12 355.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here