Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 26.07.2018

Czwartkowa sesja była udana dla posiadaczy akcji, niemiecki DAX wzrósł na zamknięciu o 1,82% i dotarł do poziomu 12 800 punktów a więc najwyżej od 19. czerwca br. Klimat konsumpcyjny w Niemczech utrzymał się na wysokim poziomie, wskaźnik GfK wyniósł 10,6 wobec 10,7 przed miesiącem.

Wydarzeniem dnia było posiedzenie EBC, rada pozostawiła bez zmian podstawowe stopy procentowe, niepewność wokół inflacji w strefie euro obniżyła się. Bank utrzymał również dotychczasowy forward guidance dla stóp procentowych, QE oraz polityki reinwestycji.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Bayerische Motoren Werke, która zyskała 4,42% a tymczasem spółka Volkswagen wzrosła o 3,96%. Najsłabiej wypadł Linde spadając 0,95% natomiast Adidas był pod kreską 0,40%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Kupującym udało się dopiąć swego i zaatakować ubiegłotygodniowe maksima przy 12 800 punktów, nawet pomimo nie najlepszej postawy Amerykanów w popołudniowej fazie sesji. Rynek po imponującej końcówce w środę, tworzy formację klina i wygląda na to że zmierza do górnego ograniczenia, które pokrywa się z pierwszym dziennym oporem w postaci piwota R1 – 12 860 punktów, kolejna bariera to już 12900.

W przypadku wyjścia dołem z klina i chęci realizacji zysków przed weekendem może zostać przetestowany punkt kierunkowy, który aktualnie znajduje się przy 12 765 oraz obszar największego zainteresowania wolumenowego – 12 740 (na wczorajszej sesji obrót wyniósł ponad 100 tyś kontraktów co jest wartością powyżej średniej).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKim jest polski użytkownik kryptowalut
Następny artykułPrice Action przy porannej kawie – GBPUSD, czyli karty na stół proszę!
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here