Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 26.07.2017

Wydarzeniem wczorajszego dnia było posiedzenie FOMC. Jednak Rezerwa Federalna nie zaskoczyła inwestorów niczym szczególnym. Została podjęta decyzja o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej w przedziale 1,00-1,25 proc. Ponadto Fed poinformował, że redukcja portfela aktywów Rezerwy powinna rozpocząć się “relatywnie niedługo”. Rynki akcji raczej nie zareagowały jakoś szczególnie na tę decyzję. Ewentualna trzecia podwyżka w tym roku spodziewana jest na grudniowym posiedzeniu. Rynki akcji w USA są zbudowane dobrymi wynikami spółek, co również poprawia nastroje w Europie. Dla głównych indeksów europejskich, w tym DAXa, problemem może być silne euro, które jest najwyżej wyceniane w stosunku do dolara od ponad dwóch lat.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Dzisiaj rano indeks Nikkei zamknął sesje z wynikiem 0,12%. Wczoraj indeks S&P 500 zakończył sesje praktycznie w tym samym miejscu, zyskując 0,03%. Indeks DAX zakończył sesje z wynikiem 0,33%. Niemiecki indeks ustanowił 20 czerwca br. historyczne maksima w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie zbyt długo. Od tamtej pory stracił już około 5%. Trudno jeszcze mówić o bessie (według wielu źródeł bessa zaczyna się od spadków wynoszących co najmniej 20%), ale z pewnością mamy do czynienia z silniejszą korektą. Czas pokaże, czy korekta mocniej się rozwinie, czy może jednak będzie to okazja do dalszego ruchu w górę? Nie da się ukryć, że rynek jest mocno wykupiony i nawet, jak dojdzie do odbicia, to ruch ten będzie obarczony sporym ryzykiem. Niemniej jednak najbliższych sygnałów zakończenia korekty można szukać na wsparciu znajdującym się w okolicach 12200 pkt. W tym miejscu na wykresie dziennym pojawiła się wczoraj formacja młota, która również może sugerować odbicie w najbliższym czasie. Najbliższy poziom oporu to 12400 pkt.

DAX Intraday

Po otwarciu rynku terminowego Indeks DAX odbił się od poziomu pivot point w okolicach 12280 pkt. i zmierza w stronę R1 w pobliżu 12320 pkt. Ewentualne zejście poniżej poziomu pivot point otworzy drogę do S1 w okolicach 12220 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

Brak istotnych danychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Zbyt duzy impuls spadkowy i młot zamknał sie nisko mimo duzego knota. Pozatym na oporze który jest nizej ( zle pan wynaczył) pojawił sie młot spadkowy. Wieksze prawdopodobieństwo spadków…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here