Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 26.06.2017

Początek tygodnia przynosi odbicie na rynku akcji. Pomaga w tym odbijająca ropa naftowa, która po bardzo kiepskim zeszłym tygodniu w końcu odbija. Jednak wciąż dominują obawy, że wzrost podaży tego surowca energetycznego z Nigerii, Libii oraz Stanów Zjednoczonych zniweczy wysiłki członków OPEC i pozostałych producentów ropy, którzy do końca I kw. 2018 r. zamierzają utrzymywać wydobycie na ograniczonym poziomie. Ponadto fundusze hedgingowe zmniejszyły o 31%. liczbę długich pozycji rynku kontraktów terminowych na ropę, tak wynika z danych amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission na dzień 20 czerwca br.. Na ICE w Londynie wskaźnik ten spadł o około 25%. Tym samym liczba długich pozycji netto spadła w USA do najniższego poziomu od 10 miesięcy. W Londynie wskaźnik osiągnął 17-miesięczne minimum. Niemniej jednak chwilowe odbicie cen ropy wspomaga, przynajmniej na razie, wzrosty cen akcji.

Zarezerwuj KsiążkęW poniedziałek indeks S&P 500 zakończył dzień praktycznie na tym samym poziomie z wynikiem 0,03%. DAX wzrósł o 0,29%. Niemiecki indeks ustanowił nowy rekord w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie i obserwujemy korektę, która przełamała poziom wsparcia 12800 pkt. Wczoraj trwała próba powrotu ponad poziom 12800 pkt., ale jak na razie nieudana. Indeks utrzymuje się w przedziale 12700 – 12800 pkt.

DAX Intraday

Indeks DAX odbił się od wsparcia S1 w okolicach 12700 pkt. i może ruszyć w stronę pivot point w pobliżu 12770 pkt. Przebicie tego poziomu otworzy drogę do okrągłej strefy 12800 pkt. Z kolei obrona poziomu pivot point może spowodować ponowny ruch w stronę S1, a może nawet S2 w okolicach 12630 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

10:00 – Wystąpienie publiczne szefa ECB (Mario Draghi)

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here