Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 24.05.2019

Niemiecki DAX zyskał w piątek 0,49% i powrócił powyżej 12 tyś punktów choć na mniejszym wolumenie obrotu. Może to być niepokojącym zjawiskiem dla byków bowiem wzrosty w ostatnim tygodniu były okraszone dużo niższym wolumenem aniżeli spadki. W całym trudnym tygodniu dla giełda, indeks stracił 1,8% inwestorom nadal towarzyszą obawy rozszerzenia konfliktu na linii USA-Chiny. Dziś główne centra handlowe zarówno w Wielkiej Brytanii jak i USA są zamknięte.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Boerse, która zyskała 1,74% a tymczasem spółka Munchener Ruck wzrosła o 1,72%. Najsłabiej wypadł ThyssenKrupp spadając 1,93% natomiast Infineon Technologies stracił 1,42%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 382 do 298.

DAX Intraday

Rynek wykonał w piątek ciekawe podejście, choć większość ruchu została wykonana w sesji overnight następnie skorygował do poziomu ostatniego wsparcia i jednocześnie piwota dziennego (11 990 pkt). Zamknięcie wypadło tuż nad psychologicznym poziomem 12 tyś punktów co daje dobrą bazę do rozbudowanie podejścia pod nieobecność amerykanów. W wyniku braku istotnych danych makro gracze pozostawieni dziś samym sobie, dlatego tendencja z piątku może zostać utrzymana w pierwszych godzinach handlu.

dax m30

Notowania DAX docierają do piwota tygodniowego który przez całe 5 dni będzie funkcjonował przy 12 070 pkt oraz lokalnego oporu R1. Jednak ważniejszym testem dla popytu będzie piwot miesięczny, który w końcówce maja powinien przyciągać cenę (12 120 pkt). DAX porusza się obecnie w lekkim kanale wzrostowym, dopóki cena pozostaje powyżej dobowych minimów to wzrosty mają prawo być kontynuowane, nawet do wypełnienia zewnętrznej formacji harmonicznej. Poniżej punktu kierunkowego 12 020 pkt może zrobić się dla byków niebezpiecznie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – pary z euro, DAX oraz metale szlachetne 27.05.2019 [WIDEO]
Następny artykułManipulacje na Forex: 5 banków oskarżonych o działanie na szkodę klientów
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here