Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 26.03.2020

DAX zyskał wczoraj 1,28%, rynek powoli pnie się do góry a była to trzecia z rzędu sesja wzrostowa. Po słabych danych od przedsiębiorstw, “siada” także nastój konsumentów, wskaźnik mierzony przez GFK spadł do 2,7 pkt z 8,3 pkt poprzednio. Podobne wnioski płyną z USA gdzie liczba nowych zasiłków dla bezrobotnych drastycznie wzrosła, na taki obraz danych makro przyjdzie nam się pewnie przyzwyczaić. Tymczasem giełdy rosną, DAX zahacza o 10 tyś pkt a SP500 wraca powyżej 2600 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka MTU Aero Engines, która zyskała 12,05% a tymczasem spółka HeidelbergCement wzrosła o 6,29%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając 2,87% natomiast Deutsche Bank stracił 1,48%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 436 do 264, a 36 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capitalcom

DAX Intraday

Rynek zdołał wczoraj się obronić i na wykresie intraday ciągle pozostają coraz wyżej ułożone dołki. DAX pozostaje jednak od dwóch dni w dość szerokiej konsolidacji 10100-9500. Gracze w Europie pozostają bardziej wstrzemięźliwi i rynek nie tworzy nowych maksimów, w przeciwieństwie do SP500 gdzie hurraoptymizm był wczoraj bardzo widoczny.

dax m30

Aktualnie spodziewam się podobnego schematu jak wczoraj, czyli wybicie ponad dzienny piwot (po otwarciu rynku kasowego) a więc ok 9900 pkt i zwyżka do lokalnego oporu R1 10 250 pkt. Od dołu najbliższe wsparcie S1 9700 pkt gdzie byki czują się jeszcze bezpiecznie. Natomiast brak popytu w tym miejscu oraz słabość na WallStreet będzie skutkować rozbudowaniem wyprzedaży do 9330 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptowaluty to nie waluty – uważa ważny finansista
Następny artykułAsbis wypłaci olbrzymią dywidendę. Akcje w górę o 2,5%
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here