Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 26.03.2019

Środowa sesja okazała się przełomową, indeks wzrósł o 0,64% po czterech z rzędu słabych sesjach. Co prawda był to efekt raczej niskiej bazy i wyhamowania spadku niż zmiany sentymentu. Warto jednak podkreślić iż po słabym początku i próbie rozerwania szeregów byków rynek skierował się do góry poprawiając dobowe maksima. Rynek w USA był bardziej stonowany, tam w popołudniowej fazie sesji doszło do spadku za którym DAX już nie podążył co świadczy o sile tego drugiego. Klimat konsumpcyjny mierzony przez GFK spadł do 10.4 pkt z prognozowanych 10.8, to kolejny niepokojący fundamentalny sygnał z niemieckiej gospodarki.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała aż 26,24% a tymczasem spółka Fresenius wzrosła o 3,55%. Najsłabiej wypadł HeidelbergCement spadając 2,32%, natomiast RWE straciła 1,85%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 450 do 255.

DAX Intraday

Niemiecki indeks obronił wczoraj marcowy piwot, ponownie przy tym poziomie znaleźli się chętni do zakupu a dziś  zmierza już do okrągłego poziomu 11 500 pkt. Wspominałem o możliwości pułapki zastawionej na niedźwiedzie w pierwszych godzinach handlu, wymowna w tym kontekście była świeca objęcia hossy oraz powrót nad dzienny piwot. Dziś sesja startuje powyżej punktu kierunkowego 11 410 i wygląda na to że lada moment dotrze do piwota tygodniowego. Takie rozegrania pomiędzy głównymi liniami horyzontalnymi dają najlepsze rezultaty.

dax m30

Po drodze pojawiła się jeszcze spadkowa formacja harmoniczna, która może “straszyć” rynek przed otwarciem, jednak ewentualny zasięg nie powinien być większy aniżeli wspomniany dzienny piwot. Najbliższy opór R1 przy 11 508 pkt, natomiast kolejny silny poziom potwierdzony wolumenem to strefa 11 550/70 pkt. Od dołu bronić powinno lokalne wsparcie S1 11 360 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here