Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 24.01.2020

DAX zyskał w piątek 1,41% – głównie za sprawą niskiej bazy z czwartkowego zamknięcia. Kontrakt terminowy natomiast tracił po zamknięciu w ślad za WallStreet. Cały miniony tydzień był mocno poszarpany na giełdzie, mimo to kończy się na zielono +0,34%. Nowe ATH pojawiło się na krótko, byki punktują, jednak poziom 13 600 pkt nie został dowieziony do końca. Piątkowe odczyty PMI okazały się lepsze zarówno od poprzednich wartości jak i prognoz w obu sektorach: produkcji i usług.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 4,46% a tymczasem spółka Fresenius Medical Care wzrosła o 2,92%. Najsłabiej wypadł  Continental spadając 3,30% natomiast Daimler stracił 1,10%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 455 do 207, a 88 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

W piątek rynek dotarł aż do “starego” ATH, które było nie do przejścia. Na plus dla byków należy zaliczyć determinację i wysokie zamknięcie. Poniedziałek przynosi jednak zwrot i całe paliwo jakby się skończyło. Kupujący podjęli walkę przy ubiegłotygodniowym minimum jednak, zakończyła się ona fiaskiem. Obecnie DAX walczy przy najdalej wysuniętym wsparciu S3 13 333 pkt. Podejrzewam że na tym się nie skończy i rynek zleci jeszcze ok 40-50 pkt i w godzinach wczesnych popołudniowych może rozpocząć się odbicie do okolic otwarcia.

dax m30

To ważna sesja ponieważ pozostawienie luki spadkowej przy podwójnym szczycie na DAX może być kłopotliwe dla giełdowych byków. Problemem może być wysokie zamknięcie w piątek, kiedy sporo graczy zostało w pułapce a brak odbicia będzie skutkował odpaleniem zleceń obronnych pogłębiających spadek kursu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro stabilny, frank w górę, a złotówka traci – poniedziałkowy obraz rynku Forex
Następny artykułCarry trading, CD Projekt, polski złoty i Brand24 | Inside Solution One
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here