Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 25.10.2018

To była pierwsza sesja od 16. października gdzie zapunktowały byki, DAX urósł o 1,03%. Co prawda nie zmienia to sytuacji w dłuższym terminie, jedna jaskółka wiosny nie czyni, to na wykresie dziennym można doszukać się “objęcia hossy”. Wolumen utrzymał się na wysokim poziomie, także LOP stoi w miejscu – nie daje to jednoznacznych wskazówek. Wczorajszy odczyt wskaźnika IFO nie zaskoczył i wyniósł 102,8 wobec 103,7 poprzednio, zatem klimat biznesowy nadal kuleje.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Continental, która zyskała aż 7,51% a tymczasem spółka HeidelbergCement wzrosła o 3,58%. Najsłabiej wypadł BAYER tracąc 2,99% a Deutsche Boerse straciła 2,32%. DAX Volatility, który mierzy zmienność implikowaną opcji na DAX osiągnął nowe 6-miesięczne maksimum.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Uformowana dość sporych rozmiarów formacja “butterfly” na DAX okazała się właściwa, rynek wczoraj nie zszedł poniżej środowego dołka co było istotne dla dalszej gry. Moja pozycja długa zawarta nieco zbyt wcześnie była obliczona właśnie na utrzymanie 161,8%. Celem był punkt “B” formacji a także znajdujący się w sąsiedniej bliskości opór R1.

Po zamknięciu z zyskiem i reakcji na ów poziom zdecydowałem się na odwrócenie pozycji, po części nie wierząc w zwyżki na Wall Street. Jak się później okazało kupujący na SP500 nie zdołali dowieźć wyniku do końca a dzisiejsza luka na DAX w reakcji na ten fakt była dobrym momentem do zamknięcia shortów.

dax m15

Dzisiejsza próba podbicia do punktu kierunkowego jako powrotu okazała się nieudana i rynek wędruje do wsparcia S1 – 11 123, który uważam za dobre miejsce do akumulacji. Spodziewam się jeszcze próby domknięcia luki w kolejnych godzinach aby przynajmniej powalczyć o dłuższy cień na świecy tygodniowej, natomiast dla trwalszej poprawy niezbędne jest wyjście nad 11 370/90.

Zejście poniżej 11 040 byłoby fiaskiem budowanego wczoraj cały dzień podejścia, wówczas rynek miałby prawo zmierzyć się z kolejnym wsparciem S2 czyli 10 950 punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: USDCAD – na nowych maksimach
Następny artykułPrezes NASSCOM uważa, że kryptowaluty są nielegalne
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here