Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 23.08.2019

Niemiecki DAX spadał w piątek 1,15%, natomiast kontrakt terminowy tracił jeszcze po zamknięciu regularnej sesji. W całym tygodniu rynek za naszą zachodnią granicą zyskał 0,45% choć w głównej mierze to zasługa poniedziałkowej luki, która notabene dziś w nocy została przykryta. Sytuacja geopolityczna znów się zaostrza, po odwetowych cłach Chin na amerykański import, prezydent Trump zagroził kolejnymi taryfami. Rynki nie lubią przedłużającej się niepewności, trwa więc wyprzedaż akcji globalnie.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 1,11% a tymczasem spółka Vonovia wzrosła o 0,53%. Najsłabiej wypadł Bayerische Motoren Werke spadając 3,15% i wychodząc na 5-lrtnie minima, natomiast Daimler AG stracił 3,09%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 472 do 198, a 86 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Wydaje się, że DAX traci mniej w obecnej sytuacji aniżeli WallStreet, to jednak oba indeksy znajdują się poniżej swoich średnich 200-godzinowych. DAX po wyłamaniu jednak dołem z formacji diamentu, nieco mnie zaskoczył i spadał do ostatniego dołka a następnie do piwota tygodniowego 11 550pkt. Cały dorobek byków z poprzedniego tygodnia został wymazany. Cena jednak w sesji overnight (po wyczerpaniu?) wraca już do tej z piątkowego fixingu – jest to jak na razie pozytywny sygnał.

dax m30

Często bowiem niskie otwarcie bywa wykorzystane do odkupienia akcji ze słabych rąk, szczególnie przy negatywnym sentymencie. DO końca sesji jednak daleka droga i aktualnie byki “mierzą” się z dziennym piwotem 11 620 pkt – który został już przez graczy zauważony. Nieco wyżej jest piwot tygodniowy, tak więc trudne zadanie przed kupującymi. Niemniej jednak spodziewam się reakcji podaży w tym miejscu i to od jej wielkości będzie zależał dalszy kierunek. Najbliższy lokalny opór to 11 720 pkt. a więc powrót do podstawy diamentu. W dłuższym interwale trwa walka o uformowanie prawego ramienia odwracającego trend, wybranie podaży z tego miejsca może być kluczowe do wybicia powyżej 11 850 pkt, jest więc o co się bić.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIfo: Nastroje biznesowe w Niemczech słabną 5 miesiąc z rzędu
Następny artykułWizyta kongresmenów w Szwajcarii nie rozwiała wątpliwości dot. Libry
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here