Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 25.07.2017

Wczoraj obserwowaliśmy odbicie indeksu DAX, który podążał za swoimi kolegami ze Stanów Zjednoczonych. To głównie amerykańskie indeksy napędzały wzrosty na pozostałych rynkach akcji. Przyczyną tych dobrych nastrojów w USA była publikacja wyższych od oczekiwań danych kwartalnych spółek. Indeks S&P 500 ustanowił nowy historyczny poziom w okolicach 2.477 pkt. Niemieckiemu indeksowi pomógł również odczyt indeksu Ifo, sporządzanego na podstawie 7.000 ankiet, który wzrósł w lipcu do 116,0 pkt. wobec 115,2 pkt. w poprzednim miesiącu. Oczekiwano zaś spadku do 114,9 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Dzisiaj rano indeks Nikkei zamknął sesje z wynikiem 0,48%. Wczoraj indeks S&P 500 ustanowił nowy historyczny poziom, zyskując 0,29%. Indeks DAX zakończył sesje z wynikiem 0,45%. Niemiecki indeks ustanowił 20 czerwca br. historyczne maksima w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie zbyt długo. Od tamtej pory stracił już około 5%. Trudno jeszcze mówić o bessie (według wielu źródeł bessa zaczyna się od spadków wynoszących co najmniej 20%), ale z pewnością mamy do czynienia z silniejszą korektą. Czas pokaże, czy korekta mocniej się rozwinie, czy może jednak będzie to okazja do dalszego ruchu w górę? Nie da się ukryć, że rynek jest mocno wykupiony i nawet, jak dojdzie do odbicia, to ruch ten będzie obarczony sporym ryzykiem. Niemniej jednak najbliższych sygnałów zakończenia korekty można szukać na wsparciu znajdującym się w okolicach 12200 pkt. W tym miejscu na wykresie dziennym pojawiła się wczoraj formacja młota, która również może sugerować odbicie w najbliższym czasie. Najbliższy poziom oporu to 12400 pkt.

DAX Intraday

Indeks DAX po otwarciu rynku terminowego indeks balansuje wokół poziomu pivot point w okolicach 12260 pkt. Zejście poniżej 12250 pkt. może otworzyć drogę do S1 w pobliżu 12220 pkt. Z kolei przełamanie poziomu pivot point może skierować kurs w stronę R1 w okolicach 12300 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

Brak istotnych danychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here