Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 23.06.2017

Miniony tydzień zakończyliśmy na giełdach akcji w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych w nieco lepszych nastrojach, choć cały tydzień był dosyć zmienny. Wprawdzie indeks DAX ustanowił nowe historyczne maksima, o czym więcej w drugiej części komentarza, ale nie zdołał się utrzymać na tym poziomie zbyt długo. Rynkom akcji szkodziła ropa, która mocno spadała w zeszłym tygodniu w obawie wzrost podaży, czego nie może zrównoważyć ograniczenie poziomu wydobycia przez kraje OPEC oraz kilka spoza kartelu. Produkcja w USA jest najwyższa od prawie dwóch lat. Ponadto rośnie wydobycie w Libii oraz w Nigerii, gdzie nie obowiązuje porozumienie o niższych kwotach produkcji ropy. Libia obecnie wydobywa niemal 900 tys. baryłek dziennie, najwięcej od 4 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
W centrum uwagi znalazły się w piątek odczyty PMI z gospodarek europejskich i strefy euro. Dane okazały się w kilku przypadkach niższe niż w maju, jednak wciąż wskazują na solidne tempo ekspansji gospodarczej w Europie.

Zarezerwuj KsiążkęW piątek indeks S&P 500 zakończył dzień z wynikiem 0,16%. Z kolei DAX spadł o 0,47%. Niemiecki indeks ustanowił nowy rekord w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie i obserwujemy korektę, która przełamała poziom wsparcia 12800 pkt. Dzisiaj trwa próba powrotu ponad poziom 12800 pkt., a kurs na razie zatrzymał się na wsparciu 12700 pkt. Przeøamanie 12800 pkt. pozwoli ruszyć w stronę 12900 pkt.

DAX Intraday

Indeks DAX konsoliduje się w okolicach poziomu pivot point 12735 pkt. Obrona tego obszaru pozwoli ruszyć w stronę R1 w pobliżu 12790 pkt. Z kolei zejście poniżej pivot point otworzy drogę do 12700 pkt. oraz S1 w okolicach 12675 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

10:00 – Indeks instytutu Ifo
17:00 – Wystąpienie publiczne szefa ECB (Mario Draghi)

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here