Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 25.04.2019

Niemiecki DAX spadł wczoraj o 0,25% tym samym wyrównał ostatnią wzrostową sekwencję 9 sesji pod rząd, która również pojawiła się w kwietniu. Do pobicia rekordu zabrakło niewiele, bowiem po zamknięciu giełdy kontrakt terminowy jeszcze zyskiwał. Niemniej jednak niewielkie schłodzenie przyda się i tak już mocno rozgrzanemu rynkowi. Tymczasem Deutsche Bank i Commerzbank nie dogadały się w sprawie połączenia instytucji, fiasko 5-tygodniowych rozmów sprawiło że kursy obu akcji spadały.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka ThyssenKrupp, która zyskała 1,48% a tymczasem spółka BAYER wzrosła o 1,40%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając 3,73% , natomiast Continental stracił 1,56%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 426 do 280.

DAX Intraday

Wczorajszy spadek spowodował, że kurs DAXa nieco się schłodził, notowania dotarły do dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Dzienny piwot został wyraźnie przełamany w drugiej części sesji, wydaje się jednak, że DAX przejawia relatywną siłę względem rynku amerykańskiego co daje nadzieje na dobre zakończenie tygodnia.

dax m30

Dziś po otwarciu z luką w dół rynek próbuje rosnąć, jednak chwilowo na horyzoncie pojawia się punkt kierunkowy – pierwsza poważna bariera dla byków. Spodziewam się jednak powrotu powyżej  12 315 pkt po czym re-testu piwota od góry i dalszego ruchu w kierunku lokalnego oporu 12 366. Byki mogą czuć się spokojne dopóki cena pozostaje powyżej dzisiejszego “low”, ewentualna utrata 12 270 mogłaby spowodować rozbudowanie wczorajszej korekty w rejon nawet 12 222 pkt.

Brak dziś istotnych danych makroekonomicznych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here