Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 25.03.2020

DAX zyskał wczoraj 1,8% i była to najniższa zmiana procentowa od 13. marca. Środowa sesja jednak obfitowała w zwroty akcji, najpierw wzrost do 10 tyś pkt a następnie w ciągu 1,5 godziny spadek o 600 punktów. Wskaźnik klimatu biznesowego w Niemczech mierzony przez instytut IFO spadł drastycznie o 10pkt z 96,1 do 86,1 pkt – najniżej od lipca 2009 roku. Tymczasem rząd amerykański wtóruje Rezerwie Federalnej i chce przeznaczyć 2 biliony dolarów na walkę ze skutkami koronawirusa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka MTU Aero Engines, która zyskała 13,80% a tymczasem spółka Infineon Technologies wzrosła o 9,25%. Najsłabiej wypadła Deutsche Lufthansa spadając 3,25% natomiast BASF stracił 2,00%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 501 do 209, a 29 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capitalcom

DAX Intraday

Po wczorajszym rajdzie, rynek przechodzi w fazę trendu bocznego i po korekcie poznamy tak naprawdę siłę byków. W środę rynek został wyraźnie zastopowany już na początku pomarańczowej strefy wokół 10200, gwałtowne odejście sprowadziło DAXa z powrotem w dół do dziennego piwota. Cena kontraktu jednak skorzystała jeszcze na podbitce na WallStreet.

dax m30

Dziś nastroje są mieszane, DAX wpada poniżej dziennego punktu kierunkowego ok 9800 i pewne próby podejścia od dołu kończą się jak na razie niepowodzeniem. Wygląda na to, że indeks może zmierzać już do lokalnego wsparcia S1 9450 pkt a nawet niżej ok 9300 pkt. Gdyby jednak udało się obronić dzisiejszy dołek i cena powróci na DP to jest szansa na powtórny atak strefy 10200 pkt. Rozstrzygnięcie już coraz bliżej, bowiem kończy się miejsce w potencjalnym trójkącie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here