Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 25.03.2019

Poniedziałkowa sesja nie przyniosła rozstrzygnięć, niemiecki DAX spadł o 0,15% i była to czwarta sesja na czerwono z rzędu. Niemiecki wskaźnik klimatu biznesowego IFO okazał się trochę lepszy i wyniósł 99,6 wobec 98,7 pkt oczekiwanych. W Europie najwięcej spadł brytyjski FTSE 0,42% a najmocniejszy był DAX choć zakończył dzień pod kreską.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka RWE, która zyskała 2,44% a tymczasem spółka Fresenius wzrosła o 1,84%. Najsłabiej wypadł BAYER spadając 2,88%, natomiast Infineon Technologies stracił 2,31%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 484 do 225.

DAX Intraday

Z uwagi na mocno oddalone od siebie linie Pivot, DAX dryfował pomiędzy punktem kierunkowym a wsparciem S1, cały czas znajdując się poniżej średniej 200-godzinowej. Nie udało się także dowieźć rynku do punktu POC o którym pisałem wczoraj czyli 11 480, co oznacza dość słabą kondycję byków. Dziś początek sesji overnight wyglądał obiecująco, DAX wyszedł na nowe dobowe maksima, lecz kolejne godziny handlu to głębsze cofnięcie.

dax m30

Nieuchronny wydaje się powtórny test piwota miesięcznego nieco powyżej 11 300 pkt+ wsparcie S1. Gdyby podaż została wchłonięta, moglibyśmy liczyć na podwójne dno, w przeciwnym razie kolejne wsparcie dopiero przy 11 230 oraz najdalej wysunięty punkt na dziś – 11 180. Poprawa dopiero po wyjściu nad dzienny piwot 11 360 oraz nad VWAP, wówczas ciągle byłaby szansa na powrót do równowagi czyli tygodniowego piwota..tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEuro poniżej 4,29, dolar za 3,79 – kurs złotego podtrzymuje próby odbicia
Następny artykułBudimex z zyskiem 305,42 mln zł netto w 2018 r. – wykres spada
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here