Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 23.03.2018

Piątkowa sesja na niemieckim indeksie zakończyła się spadkiem o 1,77% to już druga tak silna podażowa sesja, co sprawia że na przestrzeni całego tygodnia, DAX osunął się nieco ponad 4% czym zbliżył się wymownie do minimów z początku miesiąca.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Pro Sieben, która zyskała 0,63%, zaś E.ON wzrósł o 0,51%. Najsłabiej wypadła spółka Continental, która spadła 3,18%, a spółka BAYER była pod kreską 2,88%.

Naga Markets to licencjonowana przez CySEC firma inwestycyjna, oferująca dostęp do SwipeStox, aplikacji społecznościowej dla traderów, gdzie mogą wymieniać się swoimi pomysłami tradingowymi w zakresie walut, indeksów giełdowych i kontraktów CFD poprzez proste kopiowanie transakcji profesjonalnych inwestorów.

Już teraz zapoznaj się z ofertą SwipeStox

DAX Intraday

Pomimo, że poprzedni tydzień DAX zakończył blisko minimów to otwarcie w poniedziałek wypadło 100 punktów wyżej (za SP500), a zatem podrażnione byki próbują odreagowania już na początku handlu. Takie podejście może oczywiście skończyć się fiaskiem, tym bardziej, że cena znajduje się przy pierwszym lokalnym oporze 11 950 i tam reaguje zatrzymaniem, dodatkowo strefa największego wolumenu (zainteresowania graczy).

Z drugiej strony należy zauważyć, że DAX handlowany jest powyżej punktu kierunkowego Pivot, co powinno wspierać notowania, a przy pierwszym re-teście odbicie w górę będzie bardziej prawdopodobne.

W przypadku sforsowania poziomu R1, kolejnym ważnym momentem będzie 12k punktów gdzie sprzedający w piątek dwukrotnie się wybronili. Alternatywnie, zawahanie byków w tym momencie doprowadzi do ponownego testu minimum ubiegłego tygodnia oraz miesięczny punkt Pivot (MS1) przy 11 750.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here