Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 25.02.2020

Giełdy nie zwalniają tempa i po “czarnym poniedziałku” narysował się równie słaby wtorek, szybkie 600pkt wygląda imponująco. DAX tracił wczoraj 1,88% na utrzymującym się wciąż wysokim wolumenie odwrotu, co pokazuje iż w obecne ruchy jest zaangażowany kapitał wielu różnych inwestorów, także tych o długim horyzoncie inwestycyjnym. Niemiecki PKB q/q nie zmienił się czego spodziewali się analitycy, lecz dane jak na razie schodzą na dalszy plan. Rynki reagują na powiększający się zasięg koronawirusa we Włoszech, gdzie zmarło już 10 osób… a w Niemczech potwierdzono kilkanaście przypadków zachorowań.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Infineon Technologies, która zyskała 0,99% i była to jedyna spółka na plusie… Najsłabiej wypadł MTU Aero Engines spadając 4,11% natomiast Continental stracił 3,63%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 576 do 119, a 53 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com: handluj złotem z niskim spreadem (0.20$) i bez prowizji! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Wczoraj spodziewałem się spadków jednak tempo i dynamika okazały się również dla mnie zaskoczeniem. Ostatecznie wymiar kary dla byków był znaczny – utrata poziomu 12 880 pkt niemal bez walki i szybki zjazd do dziennej dwusetki z zamknięciem na minimach. Dziś pod osłoną nocy przy braku większości uczestników rynku, kupującym nie udało się nawet podciągnąć indeksu do dziennego piwota 12 800 pkt co oznacza nadal słabość.

Obecnie DAX znalazł się już w dość szerokiej niemal 100-punktowej strefie wsparcia pomiędzy lokalnym S1 a miesięcznym S2 ‘460-400. Gra jednak idzie na razie tylko na wygenerowanie odbicia ok 200 punkowego do przełamanego wczorajszego “low” – tam zapadnie decyzja co dalej. Szybkie wyjście i powrót do otwarcia to szansa na zbudowanie trwalszego odbicia by sprawdzić np. 12 880 pkt o dołu.

dax m30Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje CD Projekt 11% w dół! Kornowirus psuje też nastroje na GPW
Następny artykułKurs euro (EUR) straci przez EBC? Rynek czeka na obniżkę stóp w grudniu
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here