Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 24.10.2019

Niemiecki DAX zakończył sesję na plusie i dołożył kolejne 0,58% do kapitalizacji giełdy. Mimo gorszych danych PMI od oczekiwań to nie przeszkodziło indeksowi rosnąć a tym samym poprawić październikowe maksima. Odczyt z przemysłu wygrzebuje się z dołka 41,9 pkt wobec 41,7 pkt poprzednio i rewizja danych w górę. Natomiast w usługach było znacznie gorzej 51,2 wobec 51,4 i mocna rewizja w dół. Tymczasem ECB pozostawił podstawowe stopy procentowe bez zmian i prawdopodobnie tak pozostanie do czasu zbliżenia się inflacji w okolice celu.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Infineon Technologies, która zyskała 4,18% a tymczasem spółka BASF wzrosła o 3,38%. Najsłabiej wypadła Vonovia tracąc 2,04% natomiast Deutsche Telekom był pod kreską 1,61%.  Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 366 do 296, a 94 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Wczoraj cała akcja miała miejsce praktycznie do południa, później rynek konsolidował się podobnie jak WallStreet. Na plus należy jednak zaliczyć bykom utrzymanie wypracowanego podejścia. W czasie publikacji wczorajszego komentarza, rynek gwałtownie wyrwał do góry co zbiegło się z publikowanymi danymi. Następnie dość szybko wrócił do bazy kasując niemal całe odchylenie w górę aby po chwili wrócić w rejon równowagi. Ostatecznie także wybicie z szerokiego kanału górą zostało utrzymane.

dax m30

Dziś DAX startuje neutralnie pod piwotem i testuje dolne ograniczenie popołudniowej konsolidacji. Po godzinie 9:00 podobnie jak wczoraj widać umocnienie, choć nie tak gwałtowne. Dopóki DAX pozostaje ponad piwotem dziennym większe szanse dla byków, jednak potencjał dla wzrostu jest już ograniczony. Rynek znajduje się przy miesięcznym oporze 12 888 pkt który wczoraj został zauważony. Istnieje jeszcze szansa na dogranie zewnętrznego fibo 161,8% przy 12 935 pkt. Patrząc w dół lokalne wsparcie S1 przy wczorajszym open ok 12 800 pkt i niżej 12 745 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here