Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 24.10.2018

Środa także upłynęła pod znakiem spadków na parkiecie, DAX stracił 0,73% i była to szósta sesja z rzędu na czerwono i od szczytu 17.10 będzie to… 650 punktów. Zbiorcze wskaźniki PMI sugerują spowolnienie gospodarcze, z danych dla naszych zachodnich sąsiadów wynika, że PMI dla przemysłu spadł do 52,1 z 53,2 poprzednio natomiast dla usług do 53,6. W USA spadki pogłębiają się, prezydent Trump skrytykował otwarcie prezesa FED, że bank podwyższa stopy procentowe.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Adidas, która zyskała 1,80% a Deutsche Telekom wzrosła o 0,90%. Najsłabiej wypadł Covestro spadając 4,80% natomiast Deutsche Bank stracił 4,76% i znalazł się na pięcioletnich minimach. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 432 do 273.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Wracając do DAXA, ten przebił swoje wtorkowe minima i spadł niczym kamień w wodę jeszcze o kolejne 150 punktów tego dnia. Moja próba kupna rynku blisko S1 czyli 11 250 powiodła się, mimo iż trend spadkowy jest wszechobecny to kontra z tego miejsca przynajmniej do dziennego piwota okazała się zasadna. Rynek domknął lukę środową jednak cały czas pozostaje otwarta tygodniowa i ona jest największym problemem byków.

dax m15

Wieczorne zejście w rejon bądź co bądź blisko okrągłych 11 tyś punktów utworzyło na wykresie zewnętrzną formację butterfly z punktem D w rejonie 161,8% dla której pierwszym targetem będzie strefa 11230/50, po drodze będzie jeszcze punkt kierunkowy 11 160 na który warto zwracać uwagę. Lokalny opór R1 przy 11 280 punktów, natomiast gdyby rynek zawrócił, to pierwsze wsparcie piwota mamy dopiero przy 10 930(!).

Zobacz też: Środowy przegląd rynków

Według cotygodniowej ankiety przeprowadzonej przez Xetra, wśród inwestorów instytucjonalnych, odsetek byków spadł aż o 23% a niedźwiedzi wzrósł o 22%. Przekłada się to na 27% optymistów, 51% pesymistów i 22% inwestorów poza rynkiem. Sentyment DAX znacząco spadł od ostatniego tygodnia aż o 45 punktów i jest na rocznych minimach. Tygodniowy spadek indeksu sięgnął 490 punktów.

sentyment dax

O godzinie 10 poznamy jeszcze niemiecki wskaźnik klimatu biznesowego IFO.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – pogrom na giełdach w oczekiwaniu na EBC
Następny artykułPKN Orlen – poprawa wyników w III kw., akcje tracą 1,5%
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here